פרסום בטיקטוק – כל הטיפים שחובה להכיר לפרסום אפקטיבי

אם תחשבו על זה לעומק, כמעט כל הטרנדים והסרטונים הוויראליים בשנים האחרונות הגיעו מהרשת החברתית המעניינת ביותר כיום – הטיקטוק. עם שני מיליארד משתמשים פעילים מדי חודש ברחבי העולם, לצד החשיפה האורגנית הגבוהה ביותר מבין כל הרשתות החברתיות – יותר ויותר מפרסמים מבינים שזאת הזירה הבאה כדי להתפוצץ בדיגיטל. בואו נצלול קצת פנימה כדי להכיר את טיקטוק, להבין מהם היתרונות היחסיים שלה, לאיזה עסקים היא מתאימה במיוחד וכמובן – טיפים שחובה להכיר בשביל תהליך פרסום בטיקטוק שהוא גם מצליח וגם פוגע בול במטרות העסקיות שלנו.

מהי אפליקציית טיקטוק?

טיקטוק היא אפליקציה שמאפשרת ליצור ולשתף סרטונים מיוחדים ומקוריים. היא הושקה בספטמבר 2016 על ידי חברת ByteDance הסינית ומאז הפכה לאחת הפופולריות בעולם על ידי בני הנוער, ובעיקר לאפליקציה שמייצרת טרנדים ואופנות. האפליקציה מאפשרת למשתמשים ליצור סרטונים באורך של עד 60 שניות, ומספקת מגוון רחב של כלי עריכה, אפקטים, פילטרים ופסקולים – בדומה להכנת סרטונים ביוטיוב ובאינסטגרם. כאמור, בסיס המשתמשים של טיקטוק מורכב בעיקר מצעירים, אך לא רק. בעקבות הבאזז שיוצרים ברחבי הרשת סרטוני טיקטוק, האפליקציה הפכה לפלטפורמה עבור מותגים ועסקים לפרסום המוצרים שלהם ולשמירה על קשר עם הקהל. אחד הנתונים המשמעותיים ביותר שחשוב לנו לדעת – הישראלי הממוצע מבלה בטיקטוק כ-2.5 שעות ביום!

פרסום בטיקטוק למשרד עורכי דין המייצג נכי צהל מול משרד הביטחון
קמפיין טיקטוק למשרד עורכי דין המייצג נכי צהל מול משרד הביטחון

מהו היתרון המיוחד של טיקטוק?

האלגוריתם של טיקטוק הרבה יותר ידידותי, והחשיפה החוצה היא פשוטה יחסית ככל שעושים סרטון טוב לפי מספר כללים שעונים להרגלי הצפייה והגלישה של המשתמשים. אם כיום כדי לקבל חשיפה אורגנית משמעותית בפייסבוק צריך ממש "להתאבד" על סרטון וגם אז במרבית הסיכויים הוא יתקשה לתפוס, הוויראליות בטיקטוק לא קשה לפיצוח. בטיקטוק, בתוך שעות ספורות הסרטון שלכם יכול להגיע ל-50,000 צופים. כדי לנצל את הפלטפורמה האדירה הזאת חשוב לעבוד עם איש שיווק דיגיטלי שמתמחה בטיקטוק ויודע לייצר תוכן שתופס.

איך מפרסמים בטיקטוק?

הפרסום בטיקטוק מצריך מכם לפתוח חשבון, ולהתחיל לרוץ עם סרטונים מעניינים, כפי שנרחיב עליהם בהמשך. כדי לפרסם בטיקטוק באופן ממומן, אתם צריכים לפתוח חשבון מודעות בדומה לפייסבוק וגוגל, הנקרא TikTok Ads Manager.

 • הגדרת קמפיין – לאחר יצירת החשבון, תצטרכו לקבוע את מטרת הקמפיין, כגון הגברת המודעות למותג, תפוצה, תנועה באתר או המרות, וכמובן להגדיר את קהל היעד שלכם בהתבסס על נתונים דמוגרפיים, תחומי עניין ונתונים נוספים רלוונטיים.
 • פורמט המודעה – בחרו את פורמט המודעה התואם את מטרת הקמפיין שלכם. לדוגמה – סרטון הממוקם בפיד, השתלטות על מותג, האשטאגים, מודעות TopView ועוד. לכל פורמט מודעה יש את הדרישות שלו – בדומה לסוגי המודעות בפייסבוק.
 • הגדרת תקציב ופרק הזמן בו ירוץ הקמפיין – החליטו על תקציב הקמפיין ועל לוח הזמנים שלו. תוכלו לבחור תקציב יומי או תקציב כולל לכל התקופה, שיתחלק בין הימים בהתאם ליעילות של הקמפיין.
 • יצירת קריאייטיב – זכרו שמדובר בטיקטוק, ולמרות שהמערכת הממומנת עוזרת לכם בחשיפה גבוהה, בכל זאת צריך לענות לטעם המיוחד של המשתמשים בטיקטוק. הקריאייטיב יכול להיות מבוסס על סרטון, תמונה, כיתובים ולחצני קריאה לפעולה.
 • מדידת הקמפיין – חשוב ביותר להטמיע כלים שמאפשרים לבצע מעקב למדידת הביצועים של הקמפיין כדי לשפר אותו כל הזמן ולהימנע מבזבוז של כסף.
פרסום בטיקטוק למשרד עורכי דין בתחום הנזיקין
קמפיין טיקטוק למשרד עורכי דין בתחום הנזיקין

איך מפרסמים בטיקטוק?

אמנם הפרסום האפקטיבי ביותר בטיקטוק הוא פרסום של סרטונים מקוריים ומדליקים, ואמנם רוב הקהל בטיקטוק מבוסס על קהל צעיר (למרות מגמה גוברת והולכת של גילאי 30 ו-40+), דווקא נתוני הפתיחה האלה מצריכים מאתגרים אותנו לעשות פרסום מפוצץ שישבור את חוקי המשחק. מומלץ שלא להגביל את עצמכם במחשבה, וגם אם העסק שלכם נראה לכם ממש מחוץ למגרש – כל עוד מתאפיינים בחשיבה יצירתית – אפשר להצליח בטיקטוק. פרסום בטיקטוק מתאים במיוחד לעסקים הבאים:

 • אופנה וביוטי – טיקטוק ידועה בתכני אופנה וביוטי – בגדים, איפור, מוצרי טיפוח עור ושיער תופסים חזק בטיקטוק – בפרט לגיל הצעיר.
 • אוכל – בטיקטוק יש קהילה ענפה של חובבי אוכל שיוצרים ומשתפים סרטוני מתכונים, ביקורת מסעדות וכל תוכן נוסף הקשור לאוכל. מלבד פרסום שלכם וכן פרסום ממומן, ניתן ליצור שיתופי פעולה עם המשפיענים. 
 • כושר ואיכות חיים – קידום בגדי כושר, שגרת אימונים, תוספי בריאות ומוצרי בריאות, תוך קידום באמצעות סרטוני אימון קצרים, תכני מוטיבציה וטיפים לבריאות נוטים.
 • תיירות ומלונאות – שיתוף סרטונים מבית המלון והאטרקציות השונות שלו יכול להיעשות על ידי פרסום מקצועי ומשויף ועל ידי פרסום "אינסטנט", כמו של סטורי. גם הפרסום המהיר של סרטונים כאילו טבעיים צריך להיעשות לאחר מחשבה מעמיקה, כי בכל זאת – מדובר בבית מלון ואנחנו לא רוצים שיווצר רושם מוטעה.
 • עיצוב הבית – תוכן הקשור לעיצוב הבית ובפרט כל עולם ה"עשה זאת בעצמך" הוא תוכן עם פוטנציאל להפוך לוויראלי כשהוא חדשני ומוצג באופן מעניין.

טיפים שחובה להכיר בתהליך פרסום בטיקטוק

 • סרטונים טבעיים – הרעיון בטיקטוק הוא יצירת סרטונים טבעיים ככל הניתן. בעוד באינסטגרם אנחנו מפרסמים סרטונים מהוקצעים, בטיקטוק חשוב שהסרטונים לא יהיו מהוקצעים, כדי שלא ייתפסו כפרסומת.
 • היכרות עם המגמות בטיקטוק – חשוב לעקוב המגמות, הטרנדים והאתגרים בטיקטוק, גם כדי לדעת מה הקהל אוהב וגם כדי לעלות על הגל ולהשתתף בחגיגה. 
 • הכל הולך – בטיקטוק אין "נכון" ו"לא נכון" – אל תפחדו להביא משהו שלא נראה כמותו בטיקטוק. במקסימום, זה לא יצליח ותעברו לסרטון הבא.
 • האשטגים – מומלץ להוסיף האשטגים לסרטונים שלכם. ההאשטגים עוזרים לגולשים לדעת מהי הנישה שלכם אך גם לאלגוריתם של טיקטוק.
 • סרטונים מהירים – תרבות הטיקטוק היא הפוכה לתרבות בפלטפורמות אחרות – הכל מהיר יותר וזמין יותר. סרטונים איטיים שלוקח זמן עד שהם מגיעים לפאנץ' הם סרטונים שיגרמו לאנשים לעבור הלאה.
 • משיכת תשומת לב כבר בהתחלה – כאמור, בגלל שלמשתמשים בטיקטוק יש טווח קשב קצר בתוך ים של סרטונים, יש צורך ללכוד אותם כבר בשניות הראשונות של המודעה.

מהן סוגי המודעות בטיקטוק?

 • מודעות פיד – מודעות מקוריות שמופיעות בפיד של המשתמשים. המודעות בפיד נמשכות בדרך כלל 9-15 שניות ויכולות לכלול תמונות וסרטונים.
 • "השתלטות" על מותגים – השתלטות על מותגים היא מודעה במסך מלא שמופיעה כשמשתמש פותח את האפליקציה במטרה ללכוד את תשומת הלב שלו. המודעות יכולות לכלול תמונות או סרטונים קצרים וניתן לקשר אותן לדף נחיתה. השתלטות על מותגים מוגבלת למפרסם אחד בכל קטגוריה ביום, מה שמבטיח חשיפה גבוהה. מודעות TopView דומות להשתלטות על מותג, אך יש להן משך זמן ארוך יותר – עד 60 שניות.
 • אתגרי האשטאג – אתגרי האשטאג הם הליבה של טיקטוק: יוצרים אתגר סביב האשטאג ספציפי ומעודדים משתמשים להשתתף גם הם באתגר על ידי יצירת תוכן משלהם סביב האתגר. אם האתגר טוב, הוא הופך לוויראלי בכל הרשת ואתם על גג העולם.
 • אפקטים ממותגים – אפקטים ממותגים הם אפקטים של מציאות רבודה (AR) שעסקים יכולים ליצור על גבי תוכן שנוצר על ידי משתמשים. האפקטים מאפשרים למותגים לשלב את המוצרים או האלמנטים המיתוגיים שלהם באופן יצירתי. 

 

כאשר אנחנו בוחרים בפלטפורמת הטיקטוק לתהליכי הפרסום שלנו מומלץ לחפש מומחה שיווק דיגיטלי שיתאים לנו תהליך מדוייק לקמפיין איכותי שמגיע בדיוק לקהל היעד שלנו ומבין בדיוק את מטרות העסק.

שאלות ותשובות

עלות פרסום בטיקטוק תלויה בהרבה פרמטרים, אך באופן עקרוני ניתן להשקיע בפרסום החל מכמה עשרות שקלים ביום. ככל שהנישה תחרותית בטיקטוק, כך המחיר המינימלי לתשלום יהיה גבוה יותר. 

ההאשטגים עוזרים לאלגוריתם לזהות לאיזה נושא הסרטון שלנו משתייך, ובמקביל עוזר לגולשים למצוא אותנו. בניגוד לאינסטגרם שם נהוג להעמיס בהאשטגים, בטיקטוק האידיאל הוא בין האשטאג אחד לשלושה האשטגים לסרטון.

כפי שבוודאי הבנתם מקריאה במאמר, הפרסום בטיקטוק אמנם קל, אך כדי להפוך לוויראליים אנחנו צריכים שפע של יצירתיות ומקוריות, ביחד עם היכרות עם הפסיכולוגיה של המשתמשים בטוויטר. לכן, את יצירת התוכן בטיקטוק אני ממליץ להשאיר למומחים בעלי ניסיון. 

אמנם סרטונים בטיקטוק הם סרטונים שעושים פאן ובידור, אך אנחנו באנו לכאן כדי למכור. סרטונים בטיקטוק צריכים להיות 50% בידור ו-50% פרסומת, וכל זה בעטיפה המתאימה לטיקטוק, בהתאם לטיפים שפרסמו מעלה. 

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי