פרסום עסקים באינסטגרם – המדריך המלא והמעודכן ביותר לשנת 2023

אינסטגרם היא אחת הפלטפורמות המתגמלות ביותר בפרסום עסקים, אם רק יודעים לנצל את היתרונות שלה ומבינים כיצד היא בנויה. עם 400 מיליון משתמשי אינסטגרם הפעילים מדי יום, ומעל מיליארד הפעילים בכל חודש, השמיים הם הגבול. איך עושים פרסום עסקים באינסטגרם בצורה נכונה שמביאה עוקבים ולקוחות חדשים? המדריך המלא והמעודכן לפניכם!

פרסום עסקים באינסטגרם - איך מתחילים?

פרסום עסקים באינסטגרם מתחיל, בראש ובראשונה, מפתיחה של חשבון וחיבור שלו לנכסים הדיגיטליים שלכם – עמוד הפייסבוק ואתר האינטרנט. לפני שמתחילים לעשות פרסום באינסטגרם באופן ממומן, מומלץ להשקיע בבנייה של דף שמציג פעילות. לפחות כמה מאות עוקבים ופוסטים שעולים בשוטף. הכלל הזה נכון במיוחד אם אתם מפרסמים מוצר יקר או מוצר שמצריך מהלקוח לסמוך עליכם. אם כל העסק שלכם מבוסס על האינסטגרם ואין אתר להתרשמות נוספת – הדבר נכון על אחת כמה וכמה. לאחר שיש לכם דף שמציג פעילות, ניתן לעבור לעבודה השיווקית שמתחילה בהגדרה של קהל יעד ובחירה בסוג המודעות הרצוי. בדרך כלל מודעות שתפרסמו בפייסבוק יתאימו גם לאינסטגרם.

למה כדאי לפרסם באינסטגרם?

אינסטגרם היא רשת חברתית צעירה וצבעונית, שמייצגת מאוד את תרבות האינסטנט של הגולשים בימינו. פחות "חפירות", יותר תמונות וסרטונים קצרים. אינסטגרם היא גם פלטפורמה שמאיצה רכישות, ואת זה ניתן לראות בעיקר בזכות שיתופי הפעולה של עסקים רבים עם משפיעני רשת, שהמודל השיווקי שלהם מבוסס רבות על סוג השיווק הזה. יתרונות נוספים הנמצאים בפלטפורמה:

  • בסיס משתמשים ענק ופעיל – לאינסטגרם יש בסיס משתמשים עצום, עם למעלה ממיליארד משתמשים הפעילים מדי חודש ברחבי העולם. הגולשים באינסטגרם נוטים להיות מעורבים יותר מבמקומות אחרים ומבלים כמות משמעותית של זמן בפלטפורמה.
  • משיכה חזותית – אינסטגרם היא פלטפורמה ויזואלית וזה חלק ממה שהפך אותה למה שהיא – פלטפורמה ששמה דגש על תמונות וסרטונים. היא אידיאלית לפרסומים צבעוניים, ובפרט לפרסומים שמפעילים את החושים. מי יכול לסרב לתמונה של המבורגר עסיסי על המסך?
  • תרבות משפיענים חזקה – אינסטגרם ידועה בקהילת המשפיענים שלה, דרכם ניתן למנף את המותג שלך. אז אולי לא בהכרח תצליחו ליצור שיתוף פעולה ולשלם אלפי שקלים לתמונה, אך לכל הפחות תדעו שבאינסטגרם נמצאים גולשים שאוהבים לקנות.
  • אפשרויות פילוח מדויקות – פרסום באינסטגרם מאפשר לפלח נתונים דמוגרפיים, תחומי עניין, התנהגויות, גיל, מקום עבודה וכו'. הפילוח מאפשר להגיע לקהל הרלוונטי למוצר או השירות שלנו.
  • מגוון פורמטים של מודעות – ניתן לפרסם מודעות מסוגים שונים – תמונה, סרטון, קרוסלה, סטוריז ועוד.

מה ההבדל בין קידום אורגני ופרסום ממומן באינסטגרם?

בין קידום אורגני ללא תשלום לקידום ממומן יש מספר הבדלים:

קידום אורגני

קידום אורגני מתייחס לפעילות שיווקית ללא תשלום לאינסטגרם, וזהו ההבדל העיקרי. התפוצה של הפוסטים, הסרטונים והסטוריז תהיה מוגבלת לעוקבים שלכם בלבד, ותיקבע על סמך האלגוריתם (בין היתר, כדי לגרום לכם לעבור לשיווק ממומן). כדי לעשות קידום אורגני בצורה נכונה יש צורך קודם לכן לבנות קהילה בדף שלכם, עם עוקבים ופעילות מסוימת. בניגוד לפייסבוק, לדוגמה, למשתמשים השונים ברחבי האינסטגרם יהיה קל יותר להגיע לפוסטים ולסטוריז שלכם, גם אם הם לא עוקבים אחריכם. בין היתר, על ידי שימוש בהאשטאגים, יצירת תוכן משכנע, אינטראקציה עם העוקבים ויצירת מעורבות בפוסט. פוסט שיש בו תגובות ולייקים – באופן אוטומטי יגדיל את התפוצה שלו. לשם צריך לשאוף!

קידום ממומן

קידום ממומן הוא פרסום בו משלמים לאינסטגרם על מנת שתפיץ את הפרסום שלנו מעבר לעוקבים הקיימים שלנו. מודעות אלה נוצרות ומנוהלות באמצעות פלטפורמת 'מנהל המודעות' של פייסבוק. יתרונות הפרסום הממומן באינסטגרם הם כמובן תפוצה מורחבת שכוללת קהל יעד רלוונטי שלא עוקב אחרי החשבון שלכם ואפשרויות פילוח כדי להגיע למשתמשים הרלוונטיים ביותר. למרות האפקטיביות בקידום ממומן, הוא נתפס לעיתים כמאוד טכני-רובוטי, בעוד הפוסטים האורגניים נתפסים כאותנטיים יותר. קביעת המינון בין פוסטים ממומנים לפוסטים אורגניים צריך להיעשות בצורה מקצועית שתשמור על איכות הדף שלכם מצד אחד ותביא אתכם להשיג את המטרות העסקיות שלכם מצד שני.

כמה עולה לפרסם באינסטגרם?

עלות הפרסום משתנה בהתאם לגורמים שונים – מטרות הקמפיין, פורמט המודעה, מיקום המודעה, וגם התחרות ותנאי השוק הכלליים בתחום בו אתם מפרסמים. מטבע הדברים, בתחומים או ענפים בהם יש תחרות והרבה מפרסמים, יהיה יתרון למי שישלם יותר. ברמת העיקרון, קמפיין פרסום באינסטגרם יכול לעמוד על סכום של כמה עשרות שקלים בודדים ביום, וכמובן השמיים את הגבול. אחד הפרמטרים החשובים שמשפיעים על עלות הקמפיין היא הרלוונטיות והאיכות של המודעה. אינסטגרם מתגמלת מודעות הרלוונטיות לקהל, ו"מענישה" מודעות שהקהל לא מגיב אליהן, על ידי עלויות פרסום גבוהות. כדי לבחור תקציב מתאים לקמפיין, וכמובן כדי להימנע מקמפיין לא רלוונטי שזולל את התקציב, חשוב לפנות למקדם מקצועי ובעל ניסיון ולא פחות חשוב מכך – אמין.

מהן סוגי המודעות באינסטגרם?

  • מודעות תמונה – תמונות בודדות שמופיעות בפיד של המשתמשים בהתאם לפילוח הקהל שהגדרתם. מודעות תמונה צריכות להיות בצורה ריבועית או לרוחב, והתפוצה שלהן מצוינת.
  • מודעות סרטון – מודעות סרטון באינסטגרם הן באורך מקסימלי של 60 שניות ומופעלות אוטומטית בניוז פיד. הן מאפשרות לשתף תוכן דינמי ומרתק יותר, כמו הדגמות מוצרים או פרסומות מורכבות יותר.
  • מודעות קרוסלה – מודעות קרוסלה הן מודעות תמונה, אך במקום תמונה אחת יש רצף של 2-10 תמונות. מודעה מהסוג הזה נחוצה בעיקר כשרוצים להציג סדרת מוצרים.
  • מודעות אוסף – מודעות אוסף הן מודעות וידאו שמורכבות מסדרת תמונות שמתנגנות כמו מצגת וידאו. ניתן להוסיף לתמונות אודיו או מוזיקה וכמובן וטקסט.
  • מודעות סטורי – סרטונים או תמונות בני 15 שניות לפחות, שנעלמים לאחר 24 שניות. מדובר בפרסום אפקטיבי מאוד, שכן רבים ממשתמשי אינסטגרם נמצאים בפלטפורמה בעיקר בשביל הסטורי.

אמנם מדובר בפלטפורמה צבעונית, תוססת שמציגה את החיים הטובים, אך ככל שזה קשור לאסטרטגיה של פרסום – זה עסק למומחים ולכן יש לפנות אל מומחה שיווק דיגיטלי מומחה שמבין וחי את עולם הרשתות החברתיות.אם פרסום ממומן באינסטגרם הוא כלי רלוונטי לעסק שלכם, אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר כדי לקבל פרטים נוספים אודות פרסום שמח וחסכוני שמביא את התוצאות.

שאלות ותשובות

אין הכרח באתר אינטרנט. כל עוד יש לכם נכס דיגיטלי כלשהו, כדוגמת דף נחיתה, ניתן לשלוח את הגולשים אליו ולפעמים זה אפילו אפקטיבי וממוקד יותר.

הפרסום באינסטגרם נעשה מתוך מנהל המודעות בפייסבוק, ועל כן כדי לפרסם באינסטגרם יש צורך להכיר את המערכת. היתרון בפרסום במערכת משותפת הוא שאפשר בלחיצת כפתור לפרסם את אותה המודעה גם בפייסבוק וגם באינסטגרם. 

לא מעט עסקים בוחרים לקנות עוקבים לאינסטגרם, בעיקר בהתחלה, אך כדאי לדעת שהם משבשים את האלגוריתם של החשבון שלכם, ובגללם יהיה לכם קשה יותר להגיע לקהל רלוונטי באמת.

כן! לפי נתונים רשמיים, יש מעל 300 אלף משתמשים חודשיים באינסטגרם ישראל שהם מעל גיל 55. גם המבוגרים נמצאים באינסטגרם, ובאמצעות פרסום נכון – ניתן להניע אותם לפעולה.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי