המדריך המלא לגוגל טרנדס בעשרה צעדים פשוטים

להאזנה:

איך תמצאו באופן קבוע רעיונות רלוונטיים ליצירת תוכן? האם שאלה זו לא נותנת לכם מנוח בכל הנוגע ליצירת תוכן שיגיע לכמה שיותר אנשים? גוגל טרנדס הוא כלי שימושי שעזר לי מאוד ליצור תוכן שמגיע למספר רב של צופים, לחפש מילות מפתח וללמוד מידע נוסף על המתחרים שלי.

החלטתי ליצור את המדריך המקיף לגוגל טרנדס כדי לעזור לכם לנצל את הפוטנציאל האינסופי שלו. בין אם מדובר בזיהוי מגמות עונתיות של מילות מפתח, ניתוח מתחרים או מציאת נושאים בוערים לפוסטים ברשתות החברתיות, כל זה אפשרי באמצעות גוגל טרנדס.

מה זה גוגל טרנדס?

גוגל טרנדס הוא כלי מדהים ביותר שעוזר למצוא נושאים הנמצאים במגמת עלייה בקרב תעשיות מגוונות. אף על פי שבהתחלה הוא נוצר עבור עיתונאים עם הזמן הוא נהיה כלי שימושי עבור משווקים ועבור בעלי עסקים.

המטרה העיקרית של שיווק היא למשוך את תשומת הלב של קהל רחב יותר באמצעות תוכן המתאים לטעמם. זה המקום שבו גוגל טרנדס בא לעזרתכם ומראה לכם את הנושאים החמים שעליכם לבדוק כדי שתוכלו להשתמש בהם אחר כך בתוכן שלכם.

אפשר להשיג עוד הרבה מגוגל טרנדס באמצעות זיהוי שימוש עונתי במילות מפתח ויצירת תוכן בהתאם לכך.

גוגל טרנדס

איך גוגל טרנדס עובד?

סוד ההצלחה האדירה של גוגל טרנדס הוא עדכון בזמן אמת והספקת הטרנדים האחרונים בהתבסס על חיפושים בגוגל. נעשה שימוש במדגם לא מסונן של בקשות חיפוש של משתמשים בפועל שלאחר מכן מסווגים לנושאים שונים.

בגוגל טרנדס זמינים גם נתונים שלא בזמן אמת שנאספו כבר משנת 2004. גוגל טרנדס שונה מכלים כמו הכלי לתכנון מילות מפתח של AdWords מכיוון שהוא מספק תובנות ונושאים חמים בזמן אמת בנוגע לחיפושים באזורים מסוימים.

10 צעדים פשוטים למימוש הפוטנציאל של גוגל טרנדס

1. מילות מפתח לפי עונה:

למוצרים רבים טבע לפי עונה, הם מגיעים לשיאם בעונה אחת ובעונה אחרת הביקוש שלהם יורד. פשוט לחצו על "ניתוח נתונים" כדי לגלות את העונתיות של מילות המפתח.

אם תזינו את שאילתת החיפוש הרצויה בשורת החיפוש של גוגל טרנדס תופיע לפניכם העקומה העונתית של שאילתות חיפוש שונות. לדוגמה, מילת המפתח "קייטנה" תופיע בחיפושים רק לקראת החופש הגדול.

בעזרת מילות מפתח לפי עונה העסק שלכם יכול:
• לתזמן מודעות והצעות מחיר למסע הפרסום
• לעצב מחדש את האתר שלכם לפי תקופת הזמן בשנה
• להבין את הביקוש ואת התנועה של המוצר שלכם בעונות שונות

קייטנה

2. הפופולריות של חיפוש לפי אזורים:

התכונה הבאה שיכולה להועיל אפילו לעסקים קטנים היא שגוגל טרנדס מציג תוצאות לפי אזורים. ניתן להוריד בקלות את הנתונים הסטטיסטיים עבור מדינות וערים שונות בקובץ CSV.

אם אתם מתכננים להיכנס עם העסק שלכם לאזור חדש, תוכלו להעריך את הביקוש למוצר שלכם בשוק של אותו אזור. לדוגמה, אם תבחרו לסנן לפי "בכל העולם" אז יוצגו לכם תוצאות מרחבי העולם.

אבל כדי לגלות את הפופולריות של המגמות במדינות מסוימות ניתן להשוות, לשנות מסננים ולהוסיף מדינות חדשות כדי לראות את ההשוואה בין שני האזורים.

איזורים

3. רעיונות חדשים למילות מפתח:

אם בדעתכם למצוא מילות מפתח חדשות כדי לכתוב תוכן לעסק שלכם אז בחרו באפשרות של "נושאים קשורים" או בשל "שאילתות קשורות" בגוגל טרנדס.

ניתן להיעזר ב"נושאים קשורים" כדי לגלות על שאילתות של אנשים שונים במקביל לחיפוש המונחים שלכם. לדוגמה, השאילתה "קייטנה" תספק תספק שמות של קייטנות שונות, או קייטנות באיזורים שונים.

ניתן להשתמש ב"שאילתות קשורות" כדי למצוא רעיונות למילות מפתח הקשורות למילת המפתח המסוימת שחיפשתם.

ניתן לחפש מצבים אלה על פי מגמות עלייה ומגמות מובילות, כך שתוכלו להבין אילו חיפושים צברו פופולריות בתקופה האחרונה ואז תיעזרו בהם במסעות הפרסום שלכם.

שאילתות גוגל טרנדס

4. ניתוח מתחרים באמצעות גוגל טרנדס

בעזרת תכונת "נושאים קשורים" בגוגל טרנדס אפשר למצוא בקלות את המותגים המתחרים נגד העסק שלכם ולהעריך את הביצועים שלהם.

לדוגמה, חיפשו את המונח "טלפון חכם" בישראל ושמות המותגים השונים יופיעו ב"נושאים קשורים". בעזרת הנתונים השימושיים האלה תוכלו:

• ליצור רשימת מתחרים של המותג שלכם
• לראות תחת איזו קטגוריה המוצר שלכם מתחרה
• להבין ולהסביר טוב יותר את היתרונות שלכם בתחרות
• ליצור מאמרי השוואה בין יריבים קשורים

מתחרים
מתחרים

5. לגלות מהם המוצרים המובילים:

אם יש לעסק שלכם תקציב מוגבל עבור מודעות בגוגל, גילוי מוצרים מובילים יעזור לכם להרחיב את התוצאות. באמצעות גוגל טרנדס תוכלו או להשוות את מילות המפתח למוצרים השונים או להשוות את המוצרים שלכם לאלו של אחרים.

לדוגמה, השוויתי בין מוצרים שונים כמו אייפון וגלקסי. 

בעזרת העקומה אני יכול להבין במהירות איזה מוצר הכי מתאים לפרסום ולהגדלת המכירות.

השוואה בין מילות מפתח

6. מילות מפתח בתדירות גבוהה

לגוגל טרנדס יתרונות רבים, ניתן להיעזר בו כדי למצוא את מילות המפתח הטובות ביותר לאתר שלכם. במקום לנחש את המילים השונות גוגל טרנדס יכול לעזור לכם למצוא את המילים הנכונות כדי שהתוכן שלכם יקודם באופן אורגני.

בחרו בכל שתי מילים שתרצו והשוו בין התוצאות כדי למצוא את מילות המפתח ההולמות ביותר לעסק שלכם וכך תתאימו את עצמכם למגמות המובילות.

7. ניתוח מגמות ביוטיוב:

אם ברצונכם להתחיל ערוץ ביוטיוב גוגל טרנדס יכול לעזור לכם ליצור ערוץ מוצלח. בחירה בנושאים המובילים והפופולריים ביותר עבור הצופים שלכם היא הדרך הטובה ביותר להגדיל את ערוץ היוטיוב שלכם.

באמצעות הסינון המתקדם של גוגל טרנדס תוכלו לבחור בחיפוש ביוטיוב כדי למצוא את המגמות החמות בקרב קהל היעד שלכם. כאשר סרטונים יופיעו בתוצאות החיפוש בגוגל, היעזרות במילות המפתח הטובות ביותר תעלה את הפופולריות של הסרטונים שלכם.

היעזרו בשיטה זו כדי להגדיל את התנועה לסרטונים שלכם מחיפושים בגוגל וגם מיוטיוב.

יוטיוב

8. טרנדים לרשתות החברתיות:

המנהל והצוותים האחראים על הרשתות החברתיות של העסק שלכם צריכים לפרסם פוסטים בהתאם לנושאים החשובים והבוערים ביותר של היום. בעזרת התכונה "חיפושים בולטים" של גוגל טרנדס קל יותר למצוא את נושאי החיפוש המסוימים שבהם גוברת התעניינות הקהל.

הסיווג הנוסף של מגמות אלו למגמות חיפוש יומיות ומגמות חיפוש בזמן אמת יראה לכם הקשר טוב עוד יותר של נושאים שונים. בעזרת המגמות העדכניות ביותר בגוגל תוכלו להתמקד בתוכן הבלוג או האתר שמתאים לקהל היעד שלכם.

נושאים פופולריים

9. לוחות זמנים לפרסום התוכן:

תכנון לוח זמנים לתוכן שלכם נהיה קל הרבה יותר בעזרת גוגל טרנדס. היעזרו בחיפושים ובמגמות שונים לאורך זמן וזהו מתי מילות המפתח השונות הגיעו לשיאן.

קבעו לוח זמנים לתוכן שלכם המבוסס על השיאים והמורדות של הנושאים שבהם תבחרו. העסק שלכם יכול ליצור אסטרטגיית מיקוד טובה יותר על ידי התמקדות בדפוסי החיפוש המסוימים הללו לאורך השנה.

הסתמכות על תוצאות החיפוש תוריד מכם את הלחץ ליצור לוח זמנים לתוכן שכבר מותאם לכם. בין אם מדובר בפוסטים ברשתות החברתיות או כתיבת בלוגים, גוגל טרנדס עוזר למצוא את הפופולריות של כל מילות המפתח.

10. חיפוש מדויק בגוגל טרנדס:

אפשרויות שונות כגון מרכאות בתוך השאילתות שלכם יספקו תוצאות לביטויי חיפוש מדויקים.

נסו להשתמש בסימן הפלוס (+) כדי לציין "או" בשאילתות שלכם. השתמשו בסימן כדי למצוא תוצאות חיפוש לשני נושאים שונים אך קשורים. ניתן להשתמש בסימן גם לשאילתות בעלות שגיאות כתיב.

כלי עזר נוסף למיקוד תוצאות החיפוש הוא שימוש במינוס (-) והסרת המילה המסוימת שבחרתם מהתוצאות.

אפשרויות חיפוש

הבנת הקהל שלכם בעזרת תרשים גוגל טרנדס:

גוגל הוא אחד ממנועי החיפוש הנפוצים ביותר בעולם. רוב הנתונים מצביעים על התעניינות עדכנית של הציבור ודעותיו. על ידי שימוש בגוגל טרנדס תוכלו להבין את דעתם של האנשים לגבי נושאים שונים הקשורים לתעשייה שלכם.

דבר זה יכול לעזור לכם להבין את דעתם של אנשים לגבי החברה שלכם, לגבי המתחרים ולגבי התעשייה הכללית. מגמות המתפרשות על פני שנים מספקות תמונת מצב לגבי הדעות המשתנות של הקהל, לגבי הצמיחה או הירידה של נושאים מסוימים או לגבי מילות מפתח הקשורות לענף שלכם.

פירוש תרשימי גוגל טרנדס:

לפעמים תרשימי גוגל טרנדס עלולים לבלבל את הצופה הממוצע. בעזרת מספר טיפים חשובים תוכלו להבין את הנתונים המוצגים בפניכם.

• כל מערך נתונים מחולק לפי אזורים ולפי זמני חיפוש כדי להשוות את הפופולריות היחסית.

• לאחר מכן המספרים מקבלים דירוג בין 0 ל-100 על סמך היחס של אותו התחום בהשוואה לכלל החיפושים.

לסיכום:

בעזרת המדריך המקיף לשימוש בגוגל טרנדס תוכלו להבין כיצד להיעזר במגמות המובילות עבור חיפושי מילות מפתח, חקר אזורים או ניתוח מתחרים. המדריך מראה את התועלת שכלי כמו גוגל טרנדס מספק עבור עסקים ואנשי שיווק.

התובנות העיקריות שתפיקו מגוגל טרנדס יספקו לכם נתוני חיפוש בזמן אמת ואת אופן החשיבה של הקהל שלכם. כך תוכלו לקדם את האתר או את המוצרים שלכם בעזרת התוכן הנכון.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי