המדריך המלא לפרסום ממומן ביוטיוב

להאזנה:

האם ידעת שהאדם הממוצע מבזבז כמעט 19 דק' ביום ביוטיוב? כאשר סוכמים את השימוש הממוצע השנתי, הוא יגיע כמעט ל120 שעות שימוש ביוטיוב בשנה. באופן מעניין, יוטיוב היא גם פלטפורמת מנוע החיפוש השניה בגודלה בעולם, מה שמספק לעסקים הזדמנות ייחודית להגיע ליותר לקוחות דרך פרסומים ביוטיוב.

אתם יכולים להציג את הקידום הממומן ביוטיוב לכמעט 51.8% מקהל משתמשי האינטרנט הגלובלי. אך, כיצד ניתן ליצור סרטוני יוטיוב המעוררים שיח ומביאים לצמיחה עסקית? עם המדריך הבא לפרסום ביוטיוב, אתם תלמדו הכול אודות יצירת קמפיינים ממומנים מוצלחים לקידום ביוטיוב.

הבה נתחיל עם השאלה ששואלים אותי הכי הרבה:

למה כדאי לי לעשות פרסום ממומן ביוטיוב?

עפ"י אסטרטגיית התוכן החדישה ביותר שהוכרזה ע"י גוגל, ההתמקדות בתכנים ויזואליים וסרטונים תלך ותגדל, עם עוד הרבה תכונות שילכו ויתווספו לפרסום ביוטיוב. הנה כמה יתרונות לקידום ממומן ביוטיוב עבור העסק שלכם:

1. הגדלת מכירות

הפוטנציאל לייצר מכירות דרך קידום ביוטיוב הוא באמת עצום. לפחות 70% מהאנשים קנו מוצרים לאחר שצפו במודעות היוטיוב המפרסמות אותם.

2. הגדלת החשיפה

כפי שכבר ציינתי בעבר, מודעות יוטיוב יכולות להגדיל את החשיפה לתוכן קידומי. יותר אנשים מבקרים בפלטפורמה באופן יומיומי ומנצלים זמן משמעותי בצפייה בסרטוני יוטיוב.

3. בניית המותג שלכם

באמצעות העזרה של קידום ממומן ביוטיוב, יש לכם את ההזדמנות לבנות תדמית מותג שיבואו בקנה אחד עם קהל היעד שלכם.

4. ניתוח נתונים מפורט באמצעות יוטיוב סטודיו

ניתוח נתונים מפורט ביוטיוב סטודיו מאפשר לך לגלות יותר על האופן שבו הקהל שלך מקיים אינטראקציה עם מודעות יוטיוב.

כמה עולה פרסום ממומן ביוטיוב?

בדיוק כמו פרסום בפייסבוק, גוגל או בכל פלטפורמה אחרת, העלות של קידום ממומן ביוטיוב משתנה גם בהתאם ליעדי העסק הספציפיים שלכם ומטרותיו. כדי לתת לכם מושג אודות כמה מודעות יוטיוב עולות בדרך כלל, הנה כמה נתונים סטטיסטיים:

 • הCPM הממוצע (עלות ל1000 חשיפות) הוא סביב ה4$-10$.
 • רוב העסקים יצרו קמפיין קידום ממומן ביוטיוב עם תקציב יומי של 10$ עד 50$.
 • אם אתם רוצים להגיע ל100,000 צפיות במודעות היוטיוב שלכם, תצטרכו להשקיע סביב 2000$

אילו סוגים של מודעות יוטיוב קיימים?

 1. מודעות אין-סטרים(בתוך הסטרים) הניתנות לדילוג:  מודעות יוטיוב אלו מופיעות לפני שהוידאו מתחיל, במהלכו, או לאחר שאתם מסיימים לצפות בכמה סרטונים. בדרך כלל ניתן לדלג עליהן לאחר 5 שניות.

 2. מודעות "באמפר": גרסה מקוצרת של הקידום הממומן ביוטיוב שאינו ניתן לדילוג ע"י המשתמש. אורכן של מודעות אלה הוא בדר"כ 6 שניות.
   
 3. מודעות בגוף הפיד:מודעות אלו נקראו בעבר מודעות גילוי סרטונים. הפונקציה הבסיסית של קידום מסוג זה הוא להציע את הסרטון בתוצאות החיפוש ביוטיוב ובמדור ה"צפייה הבאה בתור".

 4. מודעות בראש העמוד/מסך הבית: כאשר יוצרים קידום ביוטיוב, מודעות אלו יופיעו במסך הבית של יוטיוב.

 5. מודעות אין-סטרים(בתוך הסטרים)  שאינן ניתנות לדילוג: ניתן להשתמש במודעות אלה לפני,במהלך או לאחר סרטון, אך הן אינן ניתן לדילוג כמו הסוג האחר של מודעות הוידיאו. אורכן של מודעות אלו יכול להיות 15 שניות או פחות.

 6. מודעות בראש הווידיאו: אם אתה רוצה ליצור קידום ממומן ביוטיוב עבור המוצרים שלך, אזי מודעות אלו יופיעו מעל סרטוני היוטיוב על שולחן העבודה.

בחירת מודעות יוטיוב הנכונות עבור קידום ממומן:

עכשיו אתם כבר יודעים מהן סוגי המודעות השונות הזמינות לקידום ביוטיוב. בחירת הסוג הנכון של מודעת יוטיוב עבור המטרות שלכם תתבסס על הגורמים הבאים:

1. מבוססת על אורך הסרטון

כאשר יוצרים מודעות וידאו ביוטיוב, אורך מודעת הווידאו יהיה שיקול מפתח , כאשר צפייה במודעה תיספר בסימן 30 השניות, או בסוף התוכן. בעת יצירת מודעות באמפר עבור קידום ביוטיוב, אורך הסרטון לא יכול להיות יותר משש שניות. מודעות אין-סטרים (בתוך הסטרים) שאינן ניתנות לדילוג יכולות להיות באורך 15 שניות ומודעות אין-סטרים הניתנות לדילוג באורך של 30 שניות.

2. מודעות יוטיוב עבור רשתות שונות

ההגדרה של מודעת אין- סטרים עבור קמפיין יוטיוב היא שהיא תופעל בתוך נגן הסרטונים של יוטיוב, אבל אם המודעה מתנגנת באופן חיצוני באתר חבר, אז היא נקראת מודעת אאווט -סטרים (מחוץ-לסטרים). אתם יכולים לבחור את הרשת שאתם רוצים לכוון אליה כאשר יוצרים קמפיין מודעות ביוטיוב.

3. קידום ממומן ביוטיוב ואפשרויות דילוג

לפרסום ביוטיוב יש את היתרון של שימוש בתכונות הניתנות לדילוג עבור תצוגת סרטוני המודעות שלכם. עסקים מסוימים מעדיפים ליצור מודעות שאינן ניתנות לדילוג הכוללות גם מודעות באמפר ומודעות מחוץ לסטרים.

4. צלילים בפרסום ביוטיוב

לפרסום ביוטיוב יש את היתרון של שימוש בתכונות הניתנות לדילוג עבור תצוגת סרטוני המודעות שלכם. עסקים מסוימים מעדיפים ליצור מודעות שאינן ניתנות לדילוג הכוללות גם מודעות באמפר ומודעות מחוץ לסטרים.

מדדים שחובה להכיר כאשר יוצרים קמפיין מודעות ביוטיוב:

כאשר אתם מתכננים להתחיל ליצור קידום ביוטיוב, עליכם קודם להבין את ההבדל בין צפייה לחשיפה עבור מודעות יוטיוב. בעזרת המדדים הללו תוכל ליצור קמפיינים טובים יותר של מודעות ביוטיוב.

1. צפיות במודעת יוטיוב

אתם יכולים לחשוב על צפייה ביוטיוב כהמקבילה של לחיצה (קליק) בחיפוש של מודעות גוגל. הצפיות במודעות שלכם מראות את המעורבות בקמפיין מודעות היוטיוב שלכם. במודעות הניתנות לדילוג ספירת הצפייה תיחשב כאשר המודעה נגמרת או כאשר נחצה סימון ה30 שניות.

2. חשיפות למודעות יוטיוב

במקרה שבו תבחרו להפעיל מודעות יוטיוב שאינן ניתנות לדילוג, אז הצפיות לא יספרו. לקהל אין כל ברירה באינטראקציה שלו עם המודעה שלכם, ולכן היא תחשב כחשיפה.

3. רימרקטינג בקמפיין יוטיוב

אם ברצונך לבצע שיווק מחדש באמצעות קידום ביוטיוב, אנשים שכבר ראו את מודעות הבאמפר לא יהיו רשאים לבצע שיווק מחדש. אבל תוך כדי יצירת מאמץ לשיווק מחדש, תוכלו לכלול את מודעות הבאמפר באסטרטגיית השיווק.

המדריך המלא לפרסום ביוטיוב ב10 צעדים פשוטים:

מהו הצעד החשוב ביותר ביצירת קמפיין מודעות מוצלח ביוטיוב? לפני השקת הקמפיין שלכם, הדבר הראשון שיש לשקול הוא מטרות קמפיין הפרסום שלכם ביוטיוב. המטרות יכולות לכלול התמקדות במודעות, שיח, ושיקולים אחרים עבור קמפיין היוטיוב שלכם.

דוגמא פשוטה להמחשה כיצד המטרות שלכם משפיעות על קמפיין היוטיוב הוא לנסות להשיג כמה שיותר חשיפות כאשר המטרה שלכם היא בכלל לייצר מודעות. מצד שני, אם מטרת הקמפיין היא מכירות אונליין ושיח, אז יהיה עליכם להציע סכום גבוה יותר עבור ייצור של יותר שיח.

1. יצירת קמפיין יוטיוב חדש

בואו נתחיל בפתיחת מנהל המודעות של גוגל אדס ובחירת האפשרות לקמפיין חדש , אתם יכולים לנסות את האפשרות "צרו קמפיין ללא מטרה מוגדרת".

פרסום ביוטיוב

לאחר מכן תוכלו להמשיך ולבחור את סוג הקמפיין כקמפיין וידיאו:

פרסום ביוטיוב

2. בחירת תת סוג הקמפיין

הצעד השני הוא בחירת תת סוג ראוי לקמפיין עבור קידום היוטיוב שלכם. וודאו כי הוא מבוסס על המטרות והיעדים שלכם, ובחרו את הפורמט המתאים להם. אתם גם כן יכולים לנסות את קמפיין הוידיאו המותאם או את קמפיין הנעת השיחות על מנת להגיע לתוצאות מיטביות. אם אתם לא בטוחים איזה סוג קמפיין מודעות להריץ, פשוט חזרו אחורה ותשנו אותו מתוך האפשרויות כאן.

פרסום ביוטיוב

3. הגדרת אסטרטגיית הצעת המחיר של הקידום ביוטיוב

עבור כל תת סוג של קמפיין עבור קידום ממומן ביוטיוב, יוצעו לכם אפשרויות עבור הצעות המחיר. כאן בחרתי קמפיין וידאו מותאם אישית, האפשרויות המופיעות הן : CPV מקסימלי (עלות עבור צפייה) ומטרת CPM (עלות עבור אלף חשיפות).

פרסום ביוטיוב

אפשרויות הצעת המחיר ביוטיוב משתנות בהתבסס על הפורמט שבחרתם בו ושיהפוך לזמין או ללא זמין עבור הקמפיין שלכם על סמך הגורמים הבאים. אני אסביר בהרחבה על האפשרויות השונות הבאות:

 • אסטרטגיית Target CPM: אפשרות זו נמצאת בעיקר בשימוש עבור מודעות בלתי ניתנות לדילוג בתוך הסטרימינג, ומאפשרת להגדיר מחיר עבור 1000 חשיפות.

 • אסטרטגיית viewable CPM: נמצאת בשימוש עבור מודעות יוטיוב מחוץ לסטרימינג, הדבר מנוצל עבור הגדרת מחיר יעד עבור 1000 חשיפות נראות לעין.

 • אסטרטגיית Maximum CPV: באופציה זו, אתם יכולים לבחור מהו המחיר הגבוה ביותר שאתם מוכנים לשלם עבור צפייה. במידה ואין לכם הגדרה ספציפית למחיר עבור צפייה תוכלו להשתמש באסטרטגיה זאת.

 • מקסימום המרות: תוכלו לבחור באסטרטגייה זאת כאשר תרצו לתת לחשבון המודעות להביא לכם כמה שיותר המרות (רכישות / לידים/ כל המרה אחרת שהגדרתם)

 • אסטרטגיית Target CPA – כאן תוכלו לבחור את המחיר המקסימלי שאתם מעוניינים לשלם עבור המרה.

4. בחרו את רשת הפרסום

עבור קידום ממומן ביוטיוב, ישנן אפשרויות שונות עבור הבחירה במי יכול לצפות במודעות שלכם. שותפי הווידאו של יוטיוב יכולים גם להריץ את המודעות הללו, אם אתם רוצים להפעיל מודעות רק ביוטיוב, אזי, יש לבטל את הבחירה הזו. נקודת מפתח אחת שיש לזכור היא שבמסעות פרסום מסוימים, לא תהיה שום אפשרות לבחור מתוך רשת מסוימת.

פרסום ביוטיוב

5. תוכן שאינו נכלל בקידום ממומן ביוטיוב:

פרסום ביוטיוב מאפשר לכם שלוש אפשרויות בסיסיות בעת בחירת התוכן איתו ניתן יהיה להציג את המודעות שלכם.

פרסום ביוטיוב
 • Limited Inventory: תכונה זו תוציא את כל התוכן הרגיש עבור השמת מודעת היוטיוב שלכם. חלק מהעסקים רוצים לקדם את המותג שלהם עם קוי הנחייה נוקשים, במקרה זה אופציה זו תהיה רלוונטית להם.

 • התכונה המומלצת עבור הרצת קידום ממומן ביוטיוב היא: Standard Inventory שבו שהמודעות שלכם מוצגות במידע הרלוונטי ביותר.

 • באופציית Expanded Inventory, המודעות שלכם יוצגו עם כמות המידע המקסימלית, ללא קשר לטיב התוכן.


כמו כן מסופקות אפשרויות נוספות, לדוגמא, הוצאה של לייב סטרימינג וסרטונים מוטמעים להצגת מודעות היוטיוב שלכם. אפשרויות נוספות כוללות הצגת מודעות בעלות תוכן עבור קהל של בני נוער או קהל בוגר.

פרסום ביוטיוב

6. הוספת סרטונים קשורים למודעות יוטיוב

הקידום שלך ביוטיוב יכול להיות אפילו יותר מוצלח ע"י הוספת סרטונים קשורים מהערוץ שלך על מנת להגביר את מעורבת הקהל. ניתן לחקור גם הגדרות נוספות עבור מודעות יוטיוב עם תזמון מודעות וגורמי צד שלישי.

פרסום ביוטיוב

7. הגדרת קהל היעד למודעות היוטיוב

מכלול גדול של אופציות הכוונת קהל, זמינות בפרסום ביוטיוב על מנת להוציא את המירב מתוך קמפיין המודעות שלכם. שתי אפשרויות העיקריות לכיוון לקהל יעד המוצגות עבור קידום ביוטיוב כוללות אנשים ותוכן:

פרסום ביוטיוב

מודעות יוטיוב המכוונות לאנשים:
אם אתם בוחרים את האופציה הזו , אז אתם תכוונו לקבוצות דמוגרפיה מסוימות וחלקי קהל יעד ללא שום קשר לסוג הסרטונים בהם הם צופים.

כיוון מודעות המבוסס על תוכן:
באשר לכיוון מודעות המבוסס על תוכן , אתם תוכלו לכוון לקהל יעד מסוים על סמך הוידיאוים שקהל זה צופה בהם. כיוון למילות מפתח יציג את המודעות שלכם יחד עם תוכן בעל מילות מפתח דומות. אם אתם בוחרים בכיוון למיקום , אז ערוצי היוטיוב הספציפיים או התוכן הפופולרי יציג את המודעות שלכם. אפשרות נוספת היא לכוון לנושאים מסוימים כדי למקם את המודעות שלכם.

8. יצירת מודעות יוטיוב

הדרישה הראשונה להרצת מודעת יוטיוב היא להעלות אותה ליוטיוב, אתם יכולים להפוך אותה לנסתרת במקום להפוך אותה לפומבית. הדביקו את כתובת הURL של המודעה שלכם בתוך הקמפיין ואז האפשרויות השונות להרצת המודעה שלכם יופיעו. בחרו באפשרות שתתאים לקמפיין מודעות היוטיוב שלכם ותגרמו לזה להצליח.

9. הגדרת הצעת מחיר למודעות

הגדרת הצעת המחיר הנכונה עבור קמפיין המודעות שלכם ביוטיוב הוא גם כן דבר חשוב. זהו יהיה השלב האחרון לפני ההשקה של מודעת היוטיוב שלכם. עבור הרצת מבחן, נוכל להתחיל עם CPV מקסימלי הנע בין 0.03 – 0.06 ש״ח.

10. הערכת הצלחה של קמפיין היוטיוב שלכם

מדידת הביצועים של קמפיין היוטיוב שלכם תעשה לפי מטרת הקמפיין שנבחרה בתחילת התהליך, במידה ומטרת הקמפיין היא ״המרות״ נמדוד את כמות ההמרות, העלות להמרה ומספר הסגירות והכסף שנכנס לעסק בפועל.

נסיים עם עצה מיוחדת ליצירת מודעות יוטיוב יעילות:

זהו היה המדריך השלם למתחילים על מנת להתחיל פרסום ביוטיוב ולגרום לעסק שלכם לגדול. רוב הדברים שמוזכרים לעיל עבור מודעות יוטיוב זמינים עבור כולם, כמו לבחור אסטרטגיית כיוון קהל, פורמט והצעות מחיר. עם כל זאת, הסוד להצלחה בקידום ביוטיוב אינו שלם ללא פיתוח יצירתיות חזקה עבור המודעה שלכם.

הוסיפו את האלמנטים ההכרחיים הללו שקל לזכור אותם ליצירת מודעות יוטיוב שיתפסו את תשומת הלב של המשתמש ויגבירו את שיעור השיח שלכם.

 • משיכה:תצרו מודעות וידיאו ביוטיוב שתצליח לשבות את תשומת ליבו של המשתמש תוך 5 השניות הראשונות שלה. עליה להיות בעלת קצב מהיר ולכלול אלמנטים של הפתעה למשיכת צופים.

 • מיתוג: הציגו את המותג שלכם במודעה ע"י שימוש בשיטות שונות כמו : צלילים, טקסטים או אלמנטים חזותיים.

 • קשר עם הקהל:תצרו דרך המודעות שלכם קשר רגשי עם הקהל, אשר יאפשר לצופה לפתח עניין במודעות.

 • קריאה לפעולה: השתמשו בקריאה לפעולה על מנת לגרום לדחיפות אצל קהל היעד לבצע את הפעולה שאתם מבקשים מהם.

 

לאחר שסיימתם לעבור על כל שלבי ההדרכה תוכלו ליצור את קמפיין היוטיוב הראשון שלכם! ממליץ בחום לשמור את הקישור למאמר בשביל הפעמים הבאות בהם תרצו להקים קמפיינים נוספים ביוטיוב.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי