ניהול קמפיין בפייסבוק – כל מה שרציתם לדעת

להאזנה:

 

פייסבוק היא אחת מהרשתות החברתיות הפופולאריות והגדולות ביותר בעולם. היא כוללת מיליארדי גולשים מכל רחבי העולם ומגוון אפשרויות פרסום בין אם זה פרסום אורגני שאינו בתשלום או פרסום ממומן שהינו בתשלום. באמצעות ניהול קמפיין פרסום בפייסבוק, ניתן להגיע לחשיפה ותנועה גבוהה של גולשים מה שבסופו של דבר מגדיל את הסיכוי לרכישה מהעסק.

מהו ניהול קמפיין בפייסבוק?

ניהול קמפיין בפייסבוק הוא אחד הביטויים השכיחים והפופולריים ביותר שתשמעו מאנשים שמבינים בפרסום. מדובר על פרסום ממומן אשר עולה כסף בהתאם לתקציב בעל העסק. מדובר על תקציב לא גבוהה שרוב העסקים יכולים לעמוד בו ואשר נותן תוצאות טובות בהתאם לצרכי העסק. בנוסף לכך, אתם אלו ששולטים על תוצאות הקמפיין שלכם, כלומר אתם יכולים לשנות פילוחים או להוסיף, לשנות קהל יעד וגילאים ועוד בהתאם לצרכים האישיים שלכם. כלומר לא רק שיש לכם שליטה על התקציב שלכם אלא גם שליטה על הקמפיין כולו, כך שאם יש צורך להשהות את הקמפיין ליום או יומיים ניתן לעשות זאת ללא כל בעיה.

ניהול קמפיין בפייסבוק

סוגי קמפיינים בפייסבוק?

ניהול קמפיין בפייסבוק מצריך הבנה מעמיקה בתחום מכיוון שהוא כולל לא מעט סוגי קמפיינים ולכן חשוב להתאים את סוג הקמפיין לצרכי העסק. לכן אם אתם חושבים לעשות לבד ניהול קמפיין פייסבוק ולקחת קורס ניהול קמפיינים בפייסבוק, כדאי שתחשבו שוב. מאחר שמדובר על קמפיין המוגבל בזמן שעליו לבלוט על פני שאר המתחרים, רצוי ביותר להיעזר בשירותי בעל מקצוע מנוסה ומקצועי בתחום אשר יביא לכם תוצאות תוך זמן קצר, כל שלא תבזבזו את הכסף שלכם ללא תוצאות. סוגי הקמפיינים בפייסבוק כוללים:

קמפיין מודעות למותג:

בסוג קמפיין זה רוצים להגדיל את המודעות למותג עצמו, כך שאם אתם יוצרים במוצר או שירות חדש קמפיין זה יכול להיות מעולה לכם. או שאתם רוצים להגדיל את העוקבים שלכם בדף הפייסבוק מומלץ עד מאוד להשתמש בקמפיין זה.

קמפיין תנועה:

בסוג קמפיין זה משתמשים כאשר רוצים ליצור תנועה גבוהה לאתר העסק או דף הנחיתה. הקלקלה על הקמפיין מובילה לאתר או האפליקציה או למסנג'ר של פייסבוק. אם מדובר על קמפיין ראשון שלכם עדיף לכם להפנות לאתר החברה.

קמפיין הודעות:

בקמפיין מסוג הודעות כאשר הלקוחות רוצים להשאיר הודעה ללקוח נפתח להם צ'אט עם בוט ושם הם משאירים את פרטי הקשר על מנת שיצרו עימם קשר וכותבים איזה מוצר או שירות הם מעוניינים בו ומה הכמות. השימוש בקמפיין זה נעשה באמצעות פיקסל של פייסבוק. קמפיין זה טוב לעודד מכירות בעסק. הוא יכול להיות גם בווצאפ בנוסף למודעות במסנג'ר.

קמפיין לידים:

בקמפיין מסוג זה רוצים כמה שיותר לידים מקמפיין. קמפיין זה כולל טופס להשארת פרטים שאותם משאיר את הגולש באתר לאחר שהוא מקליק על המודעה עצמה. קמפיין מתאים לעסקים שרוצים להגדיל את כמות הלידים שלהם בעסק.

חשיבות ניהול קמפיין בפייסבוק

ניהול קמפיין בפייסבוק היא אחת הדרכים הטובות ביותר למכור את המוצרים או השירותים שלכם. מעבר לכך שישנה חשיפה גבוהה לקהל היעד שלכם, מדובר על קהל מטורגט אשר מגיע לקהל היעד שלכם בצורה המדויקת ביותר. מעבר לכך, באמצעות קמפיין בפייסבוק ניתן לשלוט על כמות החשיפה למוצר או לשירות, תנועה ואף כמות הלידים שאתם אמורים לקבל באמצעות ניהול קמפיין בפייסבוק. כך שלא שאתם משקיעים הרבה כסף על הקמפיין אלא מקבלים תוצאות טובות יותר ויכולים לעשות קמפיין לידים ולהעלות את כמות הלידים שלכם מה שבגוגל שלא תמצאו. כלומר באמצעות ניהול קמפיין בפייסבוק מחיר גבוה או בינוני בהתאם לצרכי העסק שלכם, תוכלו להגיע לתוצאות טובות ואף להגדיל את רמת החשיפה והתנועה של הלקוחות תוך זמן קצר.

למי מתאים ניהול קמפיין בפייסבוק?

ניהול קמפיין בפייסבוק מתאים לעסקים קטנים ובינוניים ואף גדולים. באמצעות הפרסום בפייסבוק יכולים עסקים קטנים וגדולים לייצר להם עבודה ופרנסה, להגדיל את כמות החשיפות והתנועה לאתר ואף את כמות הלידים. לעומת זאת, עסקים גדולים משתמשים בניהול קמפיין בפייסבוק לצרכים מיתוגים וחשיפה ופחות לייצור עבודה.

מתי נשתמש בניהול קמפיין בפייסבוק?

השימוש בניהול קמפיין בפייסבוק נעשה כאשר רוצים להחדיר מוצר או שירות חדש לעסק ולעשות לו חשיפה גבוהה, או שרוצים להגדיל את תנועת הגולשים לאתר בין אם זה אתר חדש או אפילו אתר קיים עם חשיפה ותנועה נמוכה. אך לא רק, ניתן להשתמש בניהול קמפיין בפייסבוק כדי למתג את העסק בצורה הטובה ביותר על מנת שיהיו לו חשיפות גבוהות ויותר לקוחות פוטנציאליים.

כמה עולה קמפיין בפייסבוק?

עלות קמפיין בפייסבוק משתנה מעסק לעסק בהתאם לצרכי העסק. עלות קמפיין בפייסבוק ממומן מתחיל מ-1500 ומעלה ואילו עלות קמפיינר עולה 1,500 ₪. כמו כן, התשלום לקמפיין בפייסבוק הוא לפי 1,000 חשיפות ותלוי בפרמטרים שונים כמו תחום העסק ותחרות בתחום העסק. ככל שהתחרות גבוהה כך נשלם יותר על הקמפיין.

יתרונות ניהול קמפיין בפייסבוק

כמו כל כלי שיווק אחר גם לניהול קמפיין בפייסבוק יש לא מעט יתרונות שהופכים את השימוש בו למשתלם ביותר. יתרונות אלה כוללים:

פילוח בהתאם לקהל היעד:

הפילוח דרך הפייסבוק הוא פילוח מתקדם ביותר ביחס לאמצעי תקשורת אחרים בשוק. הוא כולל את מיקום קהל היעד, גילאים, תחומי עניין ועוד. בהתאם לכך ניתן להגיע לפילוח מדויק שיניב תוצאות ויגרום להצלחת הקמפיין.

עלות נמוכה:

עלות הקמפיין נמוכה בהשוואה לאמצעי פרסום אחרים הקיימים בשוק. כלומר עלות לקליק בפייסבוק לרוב תהיה נמוכה מאשר עלות קליק בגוגל. בנוסף לכך, ניתן להגיע לחשיפה גבוהה ולמגוון נרחב של אפשרויות שונות בפרסום תקציב נמוך בהתאם לצרכי העסק.

שליטה בתקציב:

ניתן לשלוט בתקציב שאתם מקציבים לפרסום הקמפיין ואף לשנות אותו במהלך הפרסום בהתאם לצרכי העסק. תוכלו להקטין או להגדיל את החשיפה באמצעות הורדת התקציב או עליית התקציב.

חשיפה גבוהה:

החשיפה בפייסבוק גבוהה יותר מאשר אמצעי פרסום שונים. באמצעות לייקים, תגובות ושיתופים ניתן לקבל חשיפה גבוהה יותר באותו תקציב שהשקעתם בו.

פרסום אפקיטיבי:

הפרסום בפייסבוק הוא אפקטיבי מאשר פרסום בפלטפורמות אחרות בשוק. באמצעות סרטוני וידאו, תמונות ועוד ניתן להגדיל את החשיפה והתנועה ולקבל פרסום אפקטיבי יותר אשר משפיע על רכישת המוצר או השירות.

לקוחות פוטנציאליים:

ניתן להגיע ללקוחות פוטנציאליים לאורך זמן וכן ללקוחות אשר יקנו את המוצרים או השירותים.

איך לבחור בעל מקצוע לניהול קמפיין בפייסבוק?

בחירת קמפיינר מקצועי ומנוסה היא משימה לא קלה. מאחר שישנם לא מעט קמפיינרים בתחום, חשוב לבחור את הקמפיינר המקצועי והמנוסה ביותר שיביא את התוצאות הטובות ביותר ויגרום לקמפיין פייסבוק מוצלח. לכן רגע לפני שאתם מתחילים עם הקמפיין שלכם, חשוב שתשימו לב לכמה פרמטרים חשובים בעת בחירת הקמפיינר שלכם.

ניסיון:

על הקמפיינר להיות בעל ניסיון בתחום ניהול קמפיינים בפייסבוק ולהבין את כל השיטות שונות, הפיצ'רים ועוד על מנת שהקמפיין יצליח.

זמינות:

על הקמפיינר להיות זמין כך שאם יש שינוי בתקציב או בנוסח המודעה, תמיד יהיה ניתן לתפוס אותו ולעדכן אותו.

מקצועיות:

על הקמפיינר להיות מקצועי ולהבין בתחום בו הוא עוסק דבר זה חשוב לתוצאות הקמפיין עצמו.

שירותיות:

על הקמפיינר להיות אדיב ונינוח כדי שניתן יהיה לדבר איתו על כל נושא ולא לפחד מהתגובה שלו.

המלצות:

חשוב שיהיה לקמפיינר המלצות וכמה שיותר חיוביות.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי