המדריך המלא להקמת קמפיינים בפייסבוק שמביאים תוצאות

להאזנה:

הקמת קמפיינים בפייסבוק היא פעולה אינטנסיבית ושכיחה שרוב העסקים עושים מדי יום. מדובר על פרסום העסק בצורה ממומנת לאורך זמן על מנת שיביא תוצאות בין אם זה חשיפה גבוהה, תנועה גבוהה או לידים אשר הופכים ללקוחות פוטנציאליים. אך על מנת להשיג זאת יש צורך בקמפיינים בפייסבוק והתאמה מלאה של הקמפיין לצרכי העסק על מנת שישיג את יעדיו בסיום הקמפיין. לרוב הקמפיין בפייסבוק כולל דף נחיתה, הפנייה לאתר או טופס ללידים כך שחשוב להתאים את סוג הקמפיין לצרכי העסק ולהיעזר באיש מקצוע מנוסה ומקצועי שידע את כל הפיצ'רים וכל הדרכים השיווקיות לשיווק הקמפיין בצורה הטובה ביותר על מנת להשיג את מטרות הקמפיין כמו שצריך בתהליך פרסום בפייסבוק אפקטיבי ויעיל שמספק תוצאות.

מה הם קמפיינים בפייסבוק?

קמפיינים בפייסבוק הם אחת משיטות הפרסום ברשת הפייסבוק, הן כוללות פרסום קמפיינים בתשלום בהתאם לתקציב העסק והן כוללות כמה סוגים של קמפיינים: קמפיינים לחשיפת העסק, קמפיינים לתנועה לעסק, קמפיינים של לידים וקמפיינים של המרות (מכירות). בכל אחד מהקמפיינים יש להתאים את הקהל המתאים, האזורים, הגיל, תחומי העניין ועוד על מנת להגיע לקהל גדול שיחשף למוצר או השירות שהעסק רוצה לפרסם. באמצעות קמפיין ממומן בפייסבוק ניתן לעשות זאת ולהגיע לקהל גדול ככל האפשר שיחשף למוצר או השירות שאתם מציעים. כך שהסיכוי שאותו לקוח ירכוש את המוצר או השירות שלכם גבוה יותר. שימוש בקמפיינים בפייסבוק היא דרך נהדרת לקידום מכירות של מוצר או שירות חדש של העסק, חשיפה למותג חדש, תנועה לאתר, גיוס לידים ועוד. כמו כן, חשוב להיעזר באיש מקצוע מנוסה שידע לפרסם את הקמפיינים במקומות הנכונים, להגיע לקהל רחב של לקוחות ושיהיה לו את המילים הנכונות כדי למשוך את תשומת ליבם של הגולשים.

למה לפרסם קמפיינים בפייסבוק?

באמצעות קמפיינים בפייסבוק ניתן להגדיל את החשיפה לעסק בצורה המהירה והטובה ביותר בתקציב לא יקר ביחס לאמצעי הפרסום השונים הקיימים בשוק. עם קמפיין פרסומי בפייסבוק ניתן להחדיר מוצרים או שירותים בצורה הטובה והמהירה ביותר, לקדם מוצרים או שירותים שונים ואף להגיע ללקוחות פוטנציאליים. התאמה מלאה של צרכי העסק למוצרים או השירותים מביאה תוצאות טובות ואף חשיפה ותנועה לאתר העסק. דבר זה חשוב ביותר מאחר שללא חשיפה ותנועה גבוהה לא ניתן להגיע ללקוחות פוטנציאליים ולא ניתן להגיע למכירות מוצרים או שירותים.

סוגי קמפיינים בפייסבוק

קיימים לא מעט סוגים של קמפיינים בפייסבוק. כל סוג קמפיין מביא את התוצאה הרצויה לעסק. אך בטרם תחילת הקמפיין עצמו חשוב להתאים את סוג הקמפיין לצרכי העסק על מנת להביא תוצאות טובות. כך שאם העסק הוא בתחילת דרכו וצריך חשיפה ותנועה לעסק, קמפיין חשיפה לעסק יעזור לו לעשות זאת ולהביא חשיפה גבוהה לאתר. לכן בטרם בחירת הקמפיין חשוב לבדוק מהם צרכי העסק על מנת לא לבזבז תקציב מיותר ולהיות ממוקדים בקמפיין עצמו. סוגי הקמפיינים השכיחים ביותר בפייסבוק כוללים את הקמפיינים הבאים:

קמפיין מודעות למותג (awareness)

מטרת הקמפיין היא להציג את המודעות למשתמשים עם הסיכוי הגבוהה ביותר לזכור את המותג שלכם.

קמפיין תפוצה

מטרת הקמפיין להציג את המודעה שלכם לקהל כמה שיותר גדול ורלוונטי, רק כדי להופיע להם מול העיניים, בלי ציפייה לפעולה כלשהי מצידם.

קמפיין תנועה

מטרת הקמפיין להשיג כמה שיותר תנועה של גולשים לאתר האינטרנט שלכם, כלומר, המודעה מוצגת לקהל רלוונטי שיש סיכוי גדול יותר שילחץ על קישור (כפתור) המופיע במודעה.

קמפיין מעורבות

מטרת הקמפיין להשיג כמה שיותר משתמשים עם הסיכוי הגבוהה ביותר לעשות לייק / תגובה למודעה שלכם.

קמפיין הורדת אפליקציות

מטרת הקמפיין היא להשיג כמה שיותר משתמשים שיורידו את האפליקציה שלכם.

קמפיין צפיות בסרטונים

מטרת הקמפיין להשיג כמה שיותר אנשים שיצפו בסרטונים שלכם.

קמפיין לידים

מטרת הקמפיין להשיג כמה שיותר אנשים שישאירו לכם פנייה בטופס הלידים של פייסבוק.

קמפיין הודעות

מטרת הקמפיין לטרגט אנשים עם הסיכוי הגבוהה ביותר שישלחו לכם הודעה בפייסבוק, באינסטגרם או בוואצאפ.

קמפיין המרות

מטרת הקמפיין להשיג משתמשים עם הסיכוי הגבוהה ביותר לבצע פעולות בעלות ערך, כגון: רכישה באתר, השארת פרטים בדף נחיתה, הצטרפות לניוזלטר.

קמפיין קטלוג

מטרת הקמפיין היא להציג את המוצרים מהקטלוג שחיברתם לפייסבוק לקהלים חדשים עם הסיכוי הגבוהה ביותר שירכשו את אחד מהמוצרים שלכם

קמפיין תנועה (פיזית) לחנות

זה קמפיין קצת מיוחד…מטרת הקמפיין היא לטרגט משתמשים אשר נמצאים בקרבה פיזית לחנות (הפיזית) שלכם ולגרום להם להגיע. שימו לב שהקמפיין פה יוצא לחלוטין מגבולות ה"רשת" ומתייחס לחלוטין לעולם האמיתי.

למי מתאים לפרסם קמפיינים בפייסבוק?

קמפיינים בפייסבוק מתאימים לכל סוגי העסקים החל מעסקים קטנים ובינוניים ועד לעסקים גדולים. העסקים הקטנים והבינוניים לרוב מתמקדים במכירות המוצרים או השירותים או בהחדרת מוצרים או שירותים חדשים. לעומת זאת, העסקים הגדולים משקיעים יותר במיתוג על מנת להגדיל את היקף המכירות. כך שכל סוג עסק משתמשים בקמפיין פייסבוק בהתאם לצרכי העסק.

מה המחיר של הקמת קמפיינים בפייסבוק?

המחירים של הקמת קמפיינים בפייסבוק שונים מעסק לעסק. המחירים מושפעים מאורך הקמפיין, סוג הקמפיין, צרכי הקמפיין ועוד. לרוב המחירים מ- 1,500 ₪ ומעלה ואף יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בהתאם לצרכי העסק.

יתרונות הקמת קמפיינים בפייסבוק

לקמפיינים בפייסבוק ישנם לא מעט יתרונות על פני סוגי קמפיינים אחרים ברשתות אחרות. יתרונות אלה כוללים:

קהל מתאים ומדויק –
הקהל של בפייסבוק הוא קהל מותאם אישית בהתאם לצרכי ואופי העסק. בהתאם לקטגוריות שונות ניתן לדייק אותו עד כמה שאפשר ואף לחסוך בעלויות הפרסום והוצאות הפרסום.

תנועה גבוהה לאתר –
הקמפיינים עוזרים להביא תנועה אורגנית וממומנת באתר. דבר זה גורם לכך שיש יותר תנועה באתר והסיכוי שהלקוח ירכוש מוצר או שירות היא גבוהה ביותר.

חשיפה בכמות גדולה –
החשיפה באמצעות קמפיינים בפייסבוק היא חשיפה גבוהה יותר, מאחר שניתן לבחור מגוון קהלים ואזורים שונים ברחבי הארץ בהתאמה אישית לצרכי העסק.

מחיר זול –
הפרסום בפייסבוק הוא זול ומשתלם גם עבור עסקים קטנים. תקציב פרסום הינו בחצי מחיר מאשר באמצעי הפרסום המסורתיים. ניתן להתחיל בתקציב נמוך ולהעלות אותו עם הזמן בהתאם לתקופת הקמפיין. כך שניתן להשיג תשואות גבוהות יותר מההשקעה בפרסום.

אופטימיזציה –
באמצעות ניתוח נתונים בפייסבוק בזמן אמת, ניתן לדעת אם המודעה עובדת או לא, במידה והיא לא משיגה את החשיפה שאנו רוצים ניתן לשנותה במהלך הקמפיין עצמו או אף להפסיק חלק מהמודעות שלא מתאימות ולא מביאות תוצאות. באמצעות ביצועי המודעה ניתן לעקוב לאורך כל תקופת הפרסום ולראות את ההשפעה על הקמפיינים מבחינת נראות המותג.

קריאה לפעולה –
באמצעות משפטים שיווקיים להנעה לפעולה ניתן לשפר את ביצועי ההמרה של הקמפיין. שימוש במילים הנכונות יכולות לעזור בהעלאת החשיפה למוצר או השירות שהעסק רוצה לשווק. כמו כן, שילוב של סרטונים עוזר אף הוא להעלות את אחוזי ההמרה של הקמפיין לגרום לחשיפה ותנועה גבוהה.

בחירת אסטרטגיית שיווק מתאימה –
באמצעות בחירת אסטרטגיית שיווק לעסק ניתן לפנות לקהלים פוטנציאליים וכן לקהלים קבועים אשר עוקבים אחרי המותג וכך למעשה לשווק מחדש את אסטרטגיית השיווק של העסק ולמתג אותו לקהלים חדשים וכן לקבועים. תוכלו לתת קוד קופון ללקוחות חדשים או לצ'פר בהנחה ללקוחות ותיקים.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי