מומחה קידום ממומן בגוגל – לבחור בטוב ביותר לעסק שלכם

להאזנה:

קידום ממומן בגוגל הוא אמנם הכלי האפקטיבי ביותר כיום לפרסום בדיגיטל, אך הוא עלול להיות מסחטת כספים כשלא יודעים להשתמש בו בצורה האופטימלית. שמי ניצן רונן, מומחה לקידום ממומן בעל ניסיון של חמש שנים בתחום, עם הצלחות מוכחות ולקוחות מרוצים ונאמנים. אם הגעתם לכאן אתם כנראה מחפשים מומחה קידום ממומן בגוגל, ובמאמר שלפניכם אני אתן את הטיפים והנקודות החשובות שיעזרו לכם להעמיק בתחום, וגם לדעת כיצד לבחור את המקדם הטוב ביותר עבור העסק שלכם. בואו נתחיל. 😊

איך בוחרים מומחה קידום ממומן בגוגל?

כדי לבחור מומחה קידום ממומן בגוגל מומלץ לבחון מספר פרמטרים: 

  • ותק וניסיון – לוותק ולניסיון אין תחליף, וככל שמומחה הקידום עוסק בתחום יותר זמן, כך הוא ראה במגוון רחב יותר של לקוחות וקמפיינים. עם זאת, זהו לא הפרמטר היחיד, ולעיתים דווקא מי שלא עשה קילומטרז' בתחום יהיה בעל יצירתיות ורעננות יותר ממי שמבצע פרסום ממומן בגוגל מאז הקמתה של הפלטפורמה. 
  • הצלחות מוכחות – כדאי לראות את ההצלחות בעיניים, ולבקש להיחשף לקמפיינים שבוצעו. מומלץ שהקמפיינים שתיראו יהיו עבור עסקים אשר דומים לעסק שלכם.
  • דרגות ותעודות – גוגל מעניקה למפרסמים מצטיינים תג של גוגל, שהוא האסמכתא לכך שהם עובדים בצורה אמינה ומקצועית. מומלץ לעבוד עם מפרסם שקיבל את התג. מלבד זאת, יש יתרון בעבודה עם מי שלמד את התחום במוסד מסודר, אם כי זה לא בהכרח ערובה להצלחה שכן לניסיון והמלצות יש משקל גבוה יותר.
  • המלצות – כמעט בכל אתר של איש שיווק דיגיטלי תוכלו למצוא פינת לקוחות איתם תוכלו ליצור קשר ו/או פינה של המלצות. כך או כך, מומלץ לקבל המלצות מלקוחות שדומים לכם.
מומחה קידום ממומן בגוגל
קמפיין פרסום לתיאטרון מוביל בישראל: 166 אלף דולר שיצא לתקציב הפרסום בגוגל והכניס כ11.6 אלף רכישות של כרטיסים

מה ההבדל בין קידום ממומן בגוגל לקידום אורגני בגוגל?

ההבדל בין קידום ממומן בגוגל לקידום אורגני בגוגל בא לידי ביטוי במספר פרמטרים, אך לפני כן נגדיר מהו קידום אורגני בגוגל. כשגולש מבצע חיפוש של מילת מפתח בגוגל הוא מקבל בתוצאות החיפוש רשימת אתרים, כשהנטייה שלו היא ללחוץ על האתרים הראשונים ברשימה – ובאיזשהו שלב הוא יסתפק בזה – בין אם בגלל שהוא מצא את מבוקשו כבר באתר השני אליו הוא נכנס ובין אם בגלל שהחל מהתוצאה החמישית הוא חש שהאמון שלו הולך ויורד והאתר פחות מדבר אליו. מכאן גם אפשר להבין שהשאיפה של מרבית האתרים כיום, בין אם הם עושים קידום ממומן ובין אם לא, היא להגיע למיקום גבוה ככל הניתן. כדי להגיע למיקומים גבוהים בגוגל יש צורך לעבוד קשה על האתר – רמת התוכן שלו, נוחות גלישה ואיתור מידע, הניראות של האתר, הקישורים לתוך האתר והחוצה ממנה ועוד. למעשה, מדובר בתהליך של חודשים ארוכים, והקידום צריך להיעשות לכל ביטוי מפתח ולכל דף באתר. כמובן שבגלל התחרות הגבוהה על המיקומים, לא ניתן להזניח את האתר וצריך כל הזמן לעדכן בו תוכן רלוונטי ולהתעדכן בדרישות של גוגל – ומי שמשקיע בקידום אורגני באופן מקצועי, בכל מקרה משלם בין מאות לאלפי שקלים מדי חודש.

קידום ממומן נועד לעקוף את מערכת החיפוש הרגילה, והוא מאפשר למי שמשלם לגוגל – להציג את האתר שלו במקומות הראשונים ולקבל תנועה רלוונטית לאתר אפילו בתוך דקות ספורות מרגע הקמת הקמפיין. מלבד מיקום של האתר בראש תוצאות החיפוש, ניתן באמצעות קמפיין בגוגל להציג את המודעות שלנו ברחבי הרשת, במקומות שגוגל עובד איתם, כפי שנרחיב בהמשך. יתרון משמעותי של קידום ממומן בגוגל הוא שאין אפילו צורך לבנות אתר כדי לבצע את הקידום, ויספיק דף נחיתה פשוט שכולל אינפורמציה קצרה, מעט תמונות ודרכים ליצירת קשר ואפילו לתשלום ורכישה – דף שניתן לבנות באפליקציות חינמיות.

מומחה קידום ממומן בגוגל
קמפיין פרסום של תיאטרון מוביל נוסף בישראל- הוצאות פרסום של כ138 אלף ש"ח שהכניסו כ4180 רכישות לתיאטרון

איך קידום ממומן בגוגל עובד?

קידום ממומן בגוגל מתבצע דרך Google Ads, פלטפורמת המודעות של גוגל. ניתן לייצר מודעות מגוונות, שיופיעו ברשת החיפוש (כלומר במנוע החיפוש של גוגל), ברשת המדיה או גם וגם – בהתאם לצורכי הקמפיין שלכם. השלב הראשון בקידום ממומן בגוגל, אחרי שיש לנו נכס דיגיטלי אליו אנחנו מעוניינים להפנות את הגולשים (אתר או דף נחיתה), הוא לבחור את סוג הקמפיין ומטרתו, להזין לתוכו קישור, ולבחור את מילות המפתח המתאימות.

כמו כן, גוגל מאפשרת לנו להציג את המודעות לקהל מצומצם, כדי שנמקסם את התקציב שעומד לרשותנו. בין היתר אנחנו יכולים להגדיר שרק גולשים שגרים באזור מסוים בארץ/בני גיל מסוים/בני מגדר מסוים/דוברים שפה מסוימת ייחשפו למודעות שלנו, או לחלופין יש באפשרותנו להזין לתוך גוגל נתונים אודות קהל שהצלחנו "לצבוע" בפלטפורמות אחרות, בהליך שנקרא רימרקטינג. לדוגמה, להציג את המודעות שלנו רק לאנשים שכבר גלשו באתר שלנו בחודש האחרון, או לאנשים שהיו באינטרקציה עם מודעות בעמוד הפייסבוק שלנו.

לאחר שבחרנו סוג קמפיין, הגדרנו קהל (ניתן גם להשאיר את זה פתוח), הכנסנו קישור, כתבנו כותרות ותקציר ובחרנו מילות מפתח, נותר לנו לבחור את התקציב. ניתן לבחור תקציב לכל תקופת הפרסום או תקציב יומי.

מומחה קידום ממומן בגוגל
קמפיין לעסק המתמחה בתחום ההעשרה והפיתוח בישראל ומציעה מגוון תכניות העשרה לילדים וחינוך. 50 אלף ש"ח הוצאת פרסום וקרוב ל559 פניות בנוגע לשירות שהם מציעים.

סוגי קמפיינים ממומנים בגוגל

גוגל היא חברת ענק, ובזכות זה שהיא בעלת זרועות ארוכות אנחנו יכולים כמפרסמים להציג את המודעות שלנו בפלטפורמות שונות השייכות לגוגל או שיש להן שיתופי פעולה עם גוגל.

  • מנוע החיפוש – הקמפיין הנפוץ ביותר זהו קמפיין חיפוש, שמציג את המודעות הממומנות כשאנשים מחפשים מילות מפתח רלוונטיות במנוע החיפוש. המודעות הממומנות מוצגות בתחילת תוצאות החיפוש וישנן מודעות שמוצגות בחלק התחתון של תוצאות החיפוש.
  • רשת המדיה – קמפיין פופולרי נוסף מציג את המודעות שלכם באתרי אינטרנט ובאפליקציות, ביניהן אתרי חדשות פופולריים בישראל.
  • קמפיין וידאו – קמפיין המתמקד בהצגת מודעות וידאו ביוטיוב ובאתרי אינטרנט אחרים. המודעות מוצגות למשתמשים כשהם צופים בסרטוני וידאו רלוונטיים.

כמה עולה קידום בגוגל ואיך בוחרים את התקציב הנכון?

עלות קידום ממומן בגוגל תלויה במספר גורמים, כשהעיקרי שבהם הוא מילת המפתח המבוקשת. ככל שהתחרות גבוהה ומדובר בתחום שיש בו ביקוש, כך המחיר שתשלמו על כל הקלקה לאתר, ליד, רכישה או שיחת טלפון (בהתאם למה שהגדרתם במטרת הקמפיין) תשלמו יותר. מצד שני, בתחומים אלה פוטנציאל הרווח מכל עסקה הוא משמעותי. כדי לפרוט את זה ככל שניתן, ישנם תחומים בהם כל הקלקה לאתר שלכם תעלה, לדוגמה, 3 ₪, וישנם תחומים בהם הקלקה תעלה 20 ₪ ואפילו יותר מזה.

כדי לבחור את התקציב הנכון שיביא לכם תוצאות מצד אחד אך לא יפרק את תקציב הפרסום שלכם מצד שני, תצטרכו להגדיר את המטרות שלכם, את פרק הזמן בו אתם מעוניינים להפעיל את הקמפיין, ואת עלות הקליק המשוערת לעומת הרווח הפוטנציאלי שלכם מכל לקוח שנסגר וכמה לקוחות תצטרכו לעבור עד שהלקוח שיבצע רכישה. לדוגמה, אם כל לקוח חדש שווה לכם 50 ₪, ולקוח אחד מכל 5 לקוחות שהקליקו – יבצע רכישה – המשמעות היא שלאחר תשלום לגוגל, תשלום למומחה הקידום והוצאות נוספות – תישארו עם רווח מזערי, אם בכלל. פרסום ממומן בגוגל הוא אחד הכלים האפקטיביים ביותר אם לא האפקטיבי ביותר, אך כדי לבחון את הכדאיות שלו הכרחי להתייעץ עם מומחה קידום ממומן בגוגל.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי