7 דרכים פשוטות למדידת KPI מעשיים עבור העסק שלכם

להאזנה:

מדדי פיתוח מרכזיים (KPI) נחשבים לאחד מהכלים החשובים ביותר להשגת יעדי העסק שלכם. אם עולה בדעתכם ליצור אסטרטגיה או תוכנית מוצלחת עבור העסק שלכם אז תצטרכו להגדיר מדדי KPI עבור העסק שלכם.

במאמר זה תגלו הכול על KPI; חשיבותם, מעקב אחריהם, הגדרת KPIs ולבסוף דוגמאות ל-KPI שיסייעו לעסק שלכם.

מה זה KPI?

KPI מוגדרים בתור מערכת של מדידות כמותיות שמודדות את הצעדים שלקחתם לקראת הגשמת היעדים שקבעתם לעסק שלכם. KPI מתמקדים בעיקר ביעדי התפעול, האסטרטגיה והתקציב של העסק. ניתן לבחור את מדדי ה-KPI שלכם על סמך גורמים שונים כמו יעדי החברה, המתחרים או ביצועים בתעשייה.

רוב הזמן עסקים דורשים הערכה הוגנת לגבי הביצועים שלהם ומדדי KPI עוזרים לעקוב אחר האיכות, האפקטיביות והיעילות של תהליכי העסק. כדי להגיע ליעדים מהר יותר תגדירו עבור יעדי העסק שלכם מדדי KPI מאוזנים.

מהי חשיבות מדדי ביצוע מרכזיים (KPI'S):

1. שיפור מצב הרוח של העובדים

אנשים רבים חושבים שמעקב אחר מדדי KPI קשור רק להשגת יעדי העסק. אמנם יתרון חשוב נוסף בקביעת מדדי KPI הוא שיפור מצב הרוח של העובדים. הם מאפשרים לעסק שלכם לעקוב אחר ביצועי העובדים ולספק תחושת אחריות.

בעזרת מדדי KPI העובדים מרגישים שהמאמצים האישיים שלהם תורמים גם הם למטרות העסק. וזה ידחוף את העובדים לעבוד קשה יותר וידרבן אותם.

2. תמיכה ביעדי העסק

הצבת יעדים לעסק חיונית לקבלת ההחלטות בנוגע אליו. הגדרת מדדי KPI קשורים חיונית גם לכך שכולם יבינו את יעדי העסק שלכם. אם תראו את התמונה המלאה זה יעזור בהשגת יעדי העסק.

3. התפתחות אישית

הגדרת מדדי KPI מעשיים תעזור לכם לעקוב אחר הביצועים של כל עובד ותספק עצות לצמיחה אישית.

4. עזרה בניהול ביצועים

השקיפות חיונית בשביל לעזור לעסקים להשיג את מטרותיהם; בעזרת מדדי KPI תשיגו את יעדי העסק שלכם ותחליטו על שיטה שקופה ומעשית. בין אם מדובר ביעדים של מחלקה, פרויקט מסוים או יעדי עסק כלליים, מדדי KPI אחראים על סיוע יסייעו בהשגת יעדים אלו.

שבע דרכים להגדיר יעדי KPI מעשיים עבור התוצאות הטובות ביותר:

1. התאמת KPI למטרות אסטרטגיות:

מדדי ביצועים של מדדי ה-KPI שלכם חייבים להתאים ליעדים האסטרטגיים של העסק שלכם. דבר זה חיוני כדי להבטיח שה-KPI מעשיים ומספקים תוצאות ממשיות.

ארגונים מסוימים מאמינים בטעות שהגדרת KPI על הנייר יכולה לשפר את הביצועים בכל רמה. אמנם המציאות היא ש-KPI משלימים את היעדים האסטרטגיים שלכם והם חלק מהמטרות הגדולות יותר שלכם.

מה זה KPI

2. הגדרת המדדים בעזרת שיטת SMART:

השיטה הטובה ביותר לווידוא הצלחת מדדי הביצועים היא להשתמש בשיטת SMART להגדרת מדדי ה-KPI שלכם. זה אומר שעליכם להשתמש במדדים ספציפיים (Specific), ברי מדידה ,(Measurable) ברי השגה (Achievable), רלוונטיים (Relevant) ומוגבלים בזמן (Time bound) למדידת הביצועים. אם מדדי ה-KPI אינם ברורים או ישימים למטרות הארגון שלכם הם יהיו חסרי ערך.

בחרו עבור העסק שלכם מדדי KPI שניתנים למדידה, שניתנים להשגה ומבוססי זמן כדי לוודא את הצלחתו. בדרך זו תוכלו להשיג את מדדי ה-KPI שלכם בקלות יתרה.

3. הגדרת KPI מנקודת מבט של הלקוחות:

לא ניתן להגדיר מדדי KPI רק מנקודת המבט של העסק, סוגים רבים של מדדי KPI מתמקדים בנקודת המבט של הלקוח. מתן שירות לקוחות מעולה והשגת יעדים אלו חשובים מאוד לעסק שלכם יותר מאשר התמקדות במטרות בודדות או במטרות תקציב בלבד.

ארגונים שיגדירו מדדי KPI מעשיים כדי להקל על הלקוחות יצליחו ככל הנראה בטווח הארוך. ניתן גם לשתף בעלי עניין אחרים ביצירת מדדי ביצועים שיקבעו מדדי KPI כוללים.

4. לא לשכוח מדדי KPI פנימיים:

לאחר מכן התמקדו באמצעים הפנימיים ובאנשים כדי להגדיר את מדדי ה-KPI הנכונים. מדדי KPI אלו יבטיחו שעובדי הארגון שלכם פועלים למען השגת מטרותיהם. כדי להפוך את מדדי ה-KPI הללו למעשיים יותר ניתן להיעזר במדדים כמו למידה וצמיחה אצל העובדים שלכם.

שביעות רצון העובדים היא עדיפות עליונה בזמן קביעת מדדי KPI לעסק שלכם. טפחו את הכישורים של העובדים שלכם וזהו אלו תחומים ניתן לשפר בהתבסס על תוצאות ה-KPI.

5. קישור מדדי ה-KPI שלכם:

לאחר שתגדירו את מדדי ה-KPI עבור בעלי עניין בודדים כגון הלקוחות, בעלי המניות והעובדים שלכם, עליכם לקשר את מדדי ה-KPI הללו אחד עם השני. תיאום יעדי ה-KPI שלכם הוא חיוני ביותר להצלחת העסק שלכם. קחו בחשבון שסט אחד של מדדי ה-KPI שלכם לא יספק הצלחה בכל רמות התאגיד. לכן כל ה-KPIs חייבים להיות מקושרים זה עם זה.

ענו על השאלה הבאה תוך הגדרת מדדי KPI מעשיים עבור הארגון שלכם, "מה תהיה ההשפעה המסוימת של KPI זה בהקשר ליעדים עיקריים ובשילוב עם יעדים אחרים?"

6. סקירת ה-KPI שלכם:

לאחר שה-KPI יושמו לפי הזמן המיועד סקירת ה-KPIs תהפוך גם היא לחיונית. ודאו ש-KPI שלכם עדיין רלוונטיים ליעדי העסק ולהשגת המטרות. גורמים חיצוניים ופנימיים גם ממלאים תפקיד בהשפעה על מדדי KPI, לאחר כל כמה חודשים יש לבדוק כל שינוי משמעותי החל על מדדי KPI ארוכי טווח.

מדדי ביצועים יכולים גם להשתנות במקביל לשינוי אסטרטגיית העסק שלכם או היעדים שלכם. ביצועי העסק יושפעו מהיצמדות לאותם מדדי KPI בזמן שינוי אסטרטגיית העסק שלכם.

7. ערכו בדיקה וחזרו על התהליך:

בדקו את מדדי הביצועים העיקריים כדי לוודא שהם עדיין רלוונטיים ליעדים שלכם. שינוי ה-KPI כל רבעון או כל מחצית ישפר את גמישות מדדי הביצועים שלכם. חזרו על התהליך בזמן הגדרת מדדי KPI חדשים כדי להשיג תוצאות חיוביות.

דוגמאות KPI עבור העסק שלכם:

ריכזתי ברשימה מספר מדדי KPI שימושיים לעסקים שישפרו את הביצועים שלהם.

דוגמאות KPI למנהלי מכירות:

● יצירת לידים
● זמן מענה ללידים
● יחסי המרה ללידים
● יצירת לידים איכותיים
● ערך הזמנה ממוצע
● מחזור מכירות
● מחזור מכירות ברמה החודשית

דוגמאות KPI למנהלים:

● מרווח תפעולי
● עלות רכישת לקוחות
● ערך חיי לקוח
● יעדי מכירות
● הכנסות
● רווחים בכל רבעון
● שביעות רצון עובדים
● יחס חוב להון עסקים

דוגמאות KPI למשווקים:

● תנועה באתר בכל חודש
● משתמשים מומרים בכל חודש
● יצירת תוכן לפלטפורמות שונות
● דירוג מנועי חיפוש למשווקים דיגיטליים
● יצירת לידים כשירים

איך לעקוב אחר KPI:

לאחר שהגדרתם את מדדי ה-KPI הטובים ביותר עבור העסק שלכם, מעקב אחר מדדי ה-KPI שלכם ישפר את ההזדמנויות להצלחת העסק. ניתן לעקוב אחר מדדי ה-KPI באמצעות הדמיות של תוכנות שונות ולמדוד את הביצועים מול מדדי ה-KPI.

תובנות חזותיות שנאספו באמצעות מעקב KPI יספקו לכם הזדמנות לייעל את תהליכי העסק ולשפר ביצועים של כל עובד. ברגע שתעקבו אחר מדדי ה-KPI שלכם הם יתפקדו כמניעים לצמיחת העסק.

הצגת ה-KPI לחברי הצוות שלכם:

אין ספק שיש לכם שאלות נוספות לגבי שימוש בשיטות הצגה עבור ה-KPI כדי להגביר את השפעתם. הנה כמה דרכים לשיתוף מדדי KPI עם הצוות שלכם ולשיפור הביצועים.

● דואר אלקטרוני הוא שיטה מקובלת לשיתוף ה-KPI עם העובדים והעמיתים שלכם. רוב העובדים נעזרים בטלפון חכם כדי לבדוק אימיילים, לכן דוחות KPI דרך האימייל ישפרו את ביצועיהם.

● ניתן גם לשתף KPI עם הצוות שלכם באמצעות מצגות או שקופיות. זה יספק תמונה מלאה ויאפשר לצוות שלכם כדי שידונו בביצועים האחרונים.

● ניתן גם להעניק גישה ישירה ללוחות מחוונים או לתוכנה של KPI כך שחברי צוות ועובדים יוכלו לעקוב אחר מדדי ה-KPI שלהם בזמן אמת.

לסיכום:

מדידת ביצועים היא הכרחית להצלחת העסק שלכם. מדדי KPI הם כלי נהדר למדידת ביצועי העובדים שלכם בצורה מדויקת. עבור ביצועים משופרים עליהם להיות מעשיים, ברורים ומקושרים ליעדי האסטרטגיה.

ליצירת מדדי KP ניתן גם להיעזר בדוגמאות השונות שנתתי, למדוד אותם עבור העסק שלכם ולעקוב אחריהם.

 

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי