איך תבחרו מנהל קמפיינים PPC לעסק שלכם?

להאזנה:

כל עסק יודע שאחד הדברים החשובים בעסק הוא פרסום ושיווק העסק ברשתות החברתיות מעבר לאמצעי הפרסום השגרתיים שאנו מכירים. הפרסום באמצעים הדיגיטליים מחייב איש מקצוע שהוא מנהל קמפיינים PPC. מנהל PPC אחראי לכל הפרסום והשיווק הדיגיטלי הכוללים: קידום אורגני, קידום ממומן ברשתות החברתיות ובגוגל. הקידום המומן לרוב עולה כסף ויש צורך בתקציב לכך, אך בשונה מקידום ממומן הקידום האורגני אינו דורש תקציב לקמפיינים וניתן להגיע איתו לתוצאות מרשימות ויפות מבלי להוציא כסף.

מה זה ppc campaign manager?

מנהל קמפיינים PPC הוא איש מקצוע אשר אחראי על פרסום ושיווק הנכנס הדיגיטלי של העסק ברחבי האינטרנט. הוא אחראי על ניהול הקמפיין מא' ועד ת', ניהול חשבונות עסקיים ברשתות החברתיות, ניהול פלטפורמות פרסום, ניהול צוות ועוד. כלומר הוא זה שאחראי על כל הפרסום והשיווק הדיגיטלי של העסק עד ליצירת ויישום אסטרטגיות בהתאמה אישית לעסק ולצרכיו.

מנהל PPC

מדוע עסק חייב מנהל קמפיינים PPC?

מאחר שישנה תחרות בין עסקים שונים באותו תחום חייבים להעסיק איש מקצוע אשר ידע להבליט את יתרונות העסק לעומת המתחרים. באמצעות הבלטת יתרונות על פני המתחרים ניתן לשווק ולפרסם את העסק בצורה טובה ביותר ואף להגדיל את החשיפה ומספר הלקוחות הפוטנציאליים לעסק. ללא ניהול קמפיינים לא ניתן להגיע לכמות חשיפה וכמות לידים גדולה, מה שאומר שהסיכוי שהלקוח ירכוש מכם את המוצר או השירות שאתם מציעים הוא נמוך.

מה תפקיד מנהל קמפיינים PPC

למנהל קמפיינים PPC ישנו תפקיד חשוב ומשמעותי בעסק. הוא זה שאחראי לחשיפה והבאת לידים לעסק ולכל מה שקשור לשיווק ופרסום דיגיטלי ברשתות החברתיות השונות. מעבר לכך הוא זה שאחראי על הפעולות השונות במהלך פרסום ושיווק העסק מעבר ליצירת אסטרטגיה שיווקית מתאימה לעסק. בין פעולותיו השונות ניתן למצוא את הפעולות הבאות:

מחקר מילות מפתח:

מנהל קמפיינים PPC אחראי על מחקר מילות מפתח מתאימות לקמפיין והרלוונטיות לתחום שבו הוא רוצה לפרסם ולשווק את העסק. לחקר מילות המפתח משמעות רבה בהצלחת הקמפיין עצמו ועל כן חייב להיות לו ניסיון רב בתחום. במהלך חקר מילות המפתח הוא מנתח נתונים באמצעות פלטפורמות שונות, מצליב מידע ואף עוקב אחרי השינויים השונות ובהתאם לדירות שהם מופיעים.

הגדרת הקמפיין:

מנהל הקמפיינים אחראי על הגדרות הקמפיין שיתאימו לתהליך של קידום ממומן בגוגל שהוא מעוניין לעשות. הגדרות אלה כוללות את קהל היעד המתאים, ישובים בארץ, מצב סוציו אקונומי של הלקוחות ועוד. הגדרה נכונה של קהל היעד מחזירה את ההשקעה, ולכן במהלך הקמפיין הוא משנה כמה פעמים את ההגדרות עד שהוא רואה שיש תוצאות טובות.

שיפור אחוז ההמרה (CRO):

באמצעות שיפור אחוז ההמרה הכולל ניתוח נתונים, שיפור של התוכן, נראות והתקשורת מול הלקוחות ניתן לשפר בצורה משמעותית את אחוז ההמרה ולהביא לתוצאות טובות של הקמפיין. ככל התוצאות גבוהות יותר כך הסיכוי שלקוחות שנכנסים לאתר או האפליקציה יירכשו את המוצר או השירות של העסק.

התאמת אסטרטגיית פרסום לעסק:

מנהל הקמפיינים בוחר את האסטרטגיה המתאימה ביותר בהתאם לצרכי העסק. התאמה זאת עוזרת לעסק לקבל את התוצאות האפקטיביות ביותר למסע הפרסום שלו.

קופירייטינג:

באמצעות השימוש במילים הנכונות במודעת הקמפיין ניתן לקבל חשיפה גבוהה למודעה ואף לקבל יותר לידים שירכשו או ישאירו את הפרטים האישיים שלהם. מנהל קמפיינים PPC מנוסה ומקצועי יזהה את הקהל, את המגמות אצל המתחרים, את מה שמעניין את קהל היעד וכו' כך שבסופו של דבר אותו גולש ילחץ על המודעה.

התעדכנות בטרנדים:

מנהל קמפיינים טוב ומקצועי ידע לזהות את כל החידושים והטרנדים בתחום בו הוא מתעסק, ויהיה לו מספיק קשרים עם עמיתים שונים מעולם השיווק שדרכם הוא מתעדכן על כל החידושים והטרנדים האחרונים וידע להשתמש בזה בקמפיין על מנת להביא תוצאות.

איך בוחרים מנהל קמפיינים PPC מתאים לעסק?

על מנת לבחור מנהל קמפיינים PPC מקצועי ומנוסה שיביא תוצאות לעסק. חשוב לשים לב לפרמטרים הבאים:

ניסיון בתחום

ניסיון בתחום הוא אחד המדדים החשובים ביותר בעת בחירת מנהל קמפיינים PPC. עליו להיות בעל ניסיון רב בתחום, כלומר אדם מקצועי ומימון בכל רזי הפרסום וזאת על מנת שיביא את התוצאות הטובות ביותר מהקמפיינים שהוא מפרסם.

יצירתי

על מנהל הקמפיינים להיות יצירתי במודעות שהוא עושה, בין אם זה במלל, ברעיון או אפילו בעיצוב, על מנת שימשכו את העין של הלקוח והוא יקליק עליהם.

בעל יכולת לקיחת אחריות

עליו להיות בעל יכולת לקיחת אחריות וקבלת החלטות נכונה בין אם מדובר על קמפיין שלא הצליח או שלא הביא את התוצאות הרצויות.

התמצאות בפלטפורמות פרסום שונות

עליו להיות בעניינים בכל הפלטפורמות החדשות והקיימות בשוק. לדעת את כל הרשתות החברתיות, אפליקציות, אתרי אינטרנט שונים ועוד. באמצעות הבנה לגבי כל פלטפורמה יכול לשפר את תוצאות הקמפיין ולבצע אופטימיזציה שתביא לשיפור בתוצאות הקמפיין.

קופירייטינג ברמה גבוהה

על מנהל הקמפיינים להיות בעל יכולות כתיבה גבוהות ביותר, לדעת להשתמש במילים הנכונות, לפנות לקהל היעד המתאים ועוד. כתיבה מתאימה לקהל היעד היא כתיבה שמביאה להצלחת הקמפיין ותוצאותיו.

יכולת עבודה עם מספרים

מאחר שמדובר על עבודה טכנית והתעסקות עם נתונים ומספרים ופלטפורמות שונות, חשוב שיהיה למנהל הקמפיינים ניסיון רב בתחום המספרים. הוא חייב לתרגם את הנתונים למספרים ודאטה כדי לשפר את יעילות הקמפיין.

חשיבה שיווקית

על מנהל הקמפיינים להיות בעל חשיבה שיווקית, חריפה וחדה. להבין את קהל היעד שאליו הוא רוצה להפנות את המוצר או השירות ולדעת להשתמש בפלטפורמה המתאימה כדי למשוך את תשומת הלב של הלקוח. עליו להניע את הלקוח לפעולה בין אם זה להירשם, או לרכוש. ככל שהתקשורת שלו עם הקהל טובה יותר והוא קשוב לה וכן יכולת החשיבה שלו חדה וחריפה כך הוא יכול להשיג את מטרות הקמפיין ולגרום ללקוח להקליק על המודעה ואף לרכוש את המוצר או השירות.

למידה עצמית

מנהל קמפיינים אשר מודע לעצמו ואוהב ללמוד ולהתפתח במהלך העבודה, הוא מנהל שיכול להביא לתוצאות גבוהות יותר בקמפיין. לכן חשוב שהמנהל קמפיינים שאתם רוצים לשכור את שירותיו יהיה בעל יכולת למידה עצמית גבוהה בתחום. שידע לקרוא את המפה, להגיב בזמן, להבין בכל החידושים בתחום, להבין בשינויים ולדעת להשתמש ליישם את כל מה שהוא רוצה עם הפלטפורמה המתאימה.

אם תקפידו לשים לב לכל אחד מהפרמטרים הללו, תוכלו לקבל איש קמפיינים מקצועי ומנוסה בתחום שיביא לכם תוצאות תוך זמן קצר. השקעה באיש מקצוע מנוסה ומקצועי, היא אחת ההחלטות החשובות ביותר בכל עסק בין אם הוא קטן, בינוני או גדול.

תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי