איזו פלטפורמת פרסום מתאימה יותר לעסק שלי? גוגל או פייסבוק?

להאזנה:

שואלים אותי הרבה לאחרונה : " מהי פלטפורמת האונליין המתאימה ביותר לפרסום העסק השלי, גוגל או פייסבוק?" בעלי עסקים שואלים את השאלה המשמעותית הזו בגלל שהם רוצים לפרסם בפלטפורמה שיכולה לייצר להם מקסימום תוצאות במסגרת התקציב שלהם.

התשובה לשאלה זו לגבי הבחירה בין קידום ממומן בגוגל לפרסום ממומן בפייסבוק, דורשת הבנה עמוקה יותר של הדרך שבה הרשתות הללו פועלות ואיזה סוג של קידום ממומן יעמוד בקנה אחד עם מטרות העסק שלכם. שתי הפלטפורמות הפכו להיות שם דבר,כאשר גוגל מובילה בשוק מנועי החיפוש ופייסבוק כבעלת המספר הרב ביותר של משתמשים ברשת חברתית.

בואו נצלול לעומק ונבחן אילו שירותי פרסום שתי הפלטפורמות מציעות ואיזו מביניהן תתאים יותר לעסק שלכם.

מהו קידום ממומן בגוגל?

גוגל הוא אחד ממנועי החיפוש הגדולים בעולם, עם יותר מ-5 מיליארד חיפושים מידי יום ברחבי העולם. אם אתם רוצים להגיע ללקוחות מאזורים שונים בעולם המחפשים אחר פתרונות עסקיים, מודעות החיפוש בגוגל יכולות להיות מקום נהדר להתחיל בו ולכן תהליך של קידום ממומן בגוגל מומלץ לעסקים רבים.

גוגל אדוורדס, היא פלטפורמת פרסום הפועלת בשיטת תשלום עבור קליק, היא מתאימה עבור חברות ושירותים שנמצאים בחיפוש פעיל של משתמשים, חיפושים כמו : מציאת המאפייה הקרובה ביותר, סוכנות השיווק הדיגיטלית הטובה ביותר, או מלונות זולים. כך זה עובד: עסקים יכולים להציע תמחור עבור מילות המפתח הרלוונטיות למוצרים ולשירותים שלהם, על מנת שהמודעות יוצגו בעת החיפוש בגוגל. כל פעם שמשתמשים מסוימים ילחצו על המודעות , גוגל אדס תגבה מהמפרסם את המחיר הנקוב.

אלו הם 3 הסוגים השונים של המודעות המסופקים עי"י גוגל, שאתם חייבים להכיר :

1. מודעות ברשת החיפוש של גוגל:

כוללות את המודעות המופיעות בחיפושים במנוע גוגל. כאשר משתמש מחפש מונחים כמו "משרד עורכי דין" , מודעה זו תופיע בראש תוצאות החיפוש. פרסום בגוגל מאפשר לך להציג את השירותים והפתרונות שהעסק שלכם מציע, בצורה בולטת.

2. מודעות ברשת המדיה של גוגל:

גם אותן גוגל מספק, כולל המודעות שאתם רואים באתרים ובאפליקציות. הן יכולות להיות קשורות לתוכן האתר או להיסטורית החיפוש של המשתמש.

3. מודעות גוגל שופינג

 יכולות להועיל לחנויות מסחר שונות שרוצות לקדם את המוצרים שלהן. מודעות אלו גם יופיעו עבור חיפושים רלוונטיים ויספקו את מחירי המוצרים שלכם, הביקורות והתכונות שלהם .

מהו פרסום בפייסבוק?

פרסום ממומן בפייסבוק עוזר ללקוחות חדשים לגלות את המוצרים שלכם. זו יכולה להיות דרך מדהימה לקדם מודעות למותג בעזרת משתמשי הרשתות החברתיות. דרך הפעולה של פייסבוק גם כן דומה, מכיוון שאלו הן מודעות בתשלום, שיופיעו בפיד החדשות של משתמשי הפייסבוק, בתיבת האינבוקס במסנג'ר או בסרגל הצד.

עסקים רבים אימצו באופן מוצלח למדי את מודעות הפייסבוק על מנת לייצר לעצמם תוצאות טובות. הן דרך טובה מאד למשוך כמות גדולה של משתמשי רשתות חברתיות בעלי עניין וטעם דומה.

הבדל משמעותי בין המודעות בגוגל לעומת בפייסבוק , הוא שמודעות חיפוש בגוגל מכוונות באופן אקטיבי אל הדברים שאנשים מחפשים. מודעות בפייסבוק מכוונות לאנשים שייתכן כי הם מעוניינים במוצרים שלכם, בעקבות ההתנהגות המכוונת שלהם או נתונים דמוגרפיים אחרים .

במילים אחרות, מודעות בפייסבוק יעזרו ללקוחות חדשים לגלות את המוצרים שלכם, כאשר מודעות בגוגל יעזרו לעסק שלכם להשיג לקוחות חדשים.

האם כדאי לי לבחור בקידום ממומן בגוגל עבור העסק שלי ?

אם אתם תוהים לגבי היתרונות המשמעותיים של פרסום בגוגל עבור העסק שלכם , אזי הנקודות הבאות יעניינו אתכם :

1. מנוע החיפוש הגדול בעולם:

מנוע החיפוש של גוגל הוא אחד מפלטפורמות החיפוש הנמצאות בשימוש הנרחב ביותר, עם יותר מ40,000 חיפושים בכל שניה. פלטפורמת גוגל אדוורדס מספקת לעסקים הזדמנות נהדרת למשוך לקוחות שכבר עכשיו מנסים למצוא פתרונות.

2. המקום הראשון שנפנה אליו כשעולה צורך

כאשר אנו נתקלים בכל בעיה שהיא, התגובה המיידית שלנו היא להשתמש במנוע החיפוש שלנו על מנת למצוא תשובה מהירה. לקוחות רבים מבצעים חיפוש חוזר אחר המוצרים והשירותים שלהם על מנת שהפרסום הממומן של גוגל יכוון אליהם.

3. משלמים רק על קליקים

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בקידום ממומן בגוגל הוא תשלום עבור קליקים שהתבצעו בפועל, זאת אומרת שתשלמו רק במידה ומישהו הגיע אליכם לאתר / דף הנחיתה / התקשר אליכם. זה אומר שאתם משלמים רק עבור תוצאות.

היתרונות של הפרסום הממומן בפייסבוק

הפרסום הממומן של פייסבוק הוא אחד החלוצים המוקדמים ביותר של מדיה חברתית בתשלום, והוא מתעדן באופן מתמיד בעזרתן של הטכנולוגיות החדישות ביותר. יתרונות עיקריים של השימוש בגוגל אדס עבור המותג שלכם כוללים:

1. מיקוד קהל היעד

המיקוד לקהל יעד עלה לגמרי לשלב הבא ע"י פרסום בפייסבוק. יש לכם אפשרויות רבות לכוון ללקוחות שתואמים לדמות הקונה של העסק שלכם.

2. שימוש בקהלים דומים

ניתן להשתמש בתכונת "הקהל הדומה" בקידום ממומן בפייסבוק כדי לכוון ללקוחות שהם בעלי התנהגות אונליין דומה או שהם בעלי תחומי עניין דומים ללקוחות הנוכחיים שלכם. זה מאפשר לעסקים לכוון אל הלקוחות האידיאלים שלהם במקום לפרסם לקהל רחב מידי שלא תואם לסוג המוצר / השירות שלכם.

3. שימוש בויז׳ואל על מנת למקסם את הכוח של הפרסום

תוכלו למנף את הכוח של אמצעים חזותיים על מנת ליצור מודעות שימשכו את הלקוחות הפוטנציאלים שלכם. ניתן להשתמש במודעות פייסבוק על מנת ליצור הודעות משכנעות באמצעים של מודעות גרפיות באיכות גבוהה.

להלן כמה נקודות שוני שאתם חייבים להבין לפני שמחליטים לבחור בפלטפורמת פרסום, כמו גוגל או פייסבוק.

1. קידום ממומן בגוגל מול פרסום ממומן בפייסבוק : חשיפה לקהל

בעלי עסקים ומותגים רבים בוודאי תוהים לגבי בחירת פלטפורמת פרסום מתאימה מסוג תשלום-עבור-קליק. בהתבסס על חשיפה לקהל, בגוגל אדס כמו גם הפרסום בפייסבוק הם מובילים בתעשייה ומובילים את רוב התנועה בנישות הספציפיות שלהם. אך כאשר מדובר בבחירת הפלטפורמה הנכונה לפרסום העסק שלכם, יש לקחת בחשבון גם את הגורמים הבאים.

- היכרות עם קהל היעד שלכם

משווקים ובעלי עסקים חייבים לקבוע מהי פעילות קהל היעד שלהם בפלטפורמות אלו. לאחר ההבנה של קהל היעד, הבחירה של הפלטפורמה הנכונה עבור קמפיין המודעות שלכם הופכת להיות הרבה יותר ברורה.

- פרסום המבוסס על מוצר

אם אתם משיקים מוצר חדש וצריכים לבנות קהל בסיס חזק, הפרסום הממומן של פייסבוק מתאים לקידום מודעות למותג. מצד שני, עסק שדרושה לו מכירת מיידית של המוצרים או השירותים שלו, יוכל לייצר תוצאות בעזרת גוגל אדס.

2. הבנת כוונת הקונה ממודעות גוגל ופייסבוק:

כאשר משיקים מודעות PPC (תשלום עבור קליק) עבור העסק שלכם, כוונת הקונה משחקת גם היא תפקיד מכריע בהצלחת מסע הפרסום. פרסום בגוגל הוא האופציה הטובה ביותר ליצירת קמפיינים שיווקיים דיגיטליים המכוונים לכוונת הקונה. דוגמה פשוטה היא אם מערכת הקירור של לקוח כלשהו מתקלקלת, הוא מיד יבצע חיפוש בגוגל, אשר יציג שירותי תיקון למערכת הקירור.

ניתן להחיל את הדוגמה הזו גם על כל מקרה אחר מכיוון שמודעות פייסבוק לא יעבדו אם אתם צריכים שהלקוחות ימצאו פתרון מהיר. המרות מיידיות יכולות להיווצר באמצעות מודעות חיפוש של גוגל מכיוון שהן ממקדות באופן ספציפי את כוונת הלקוח על סמך החיפושים שלו.

3. עלות והחזר השקעה עבור קידום ממומן בגוגל לעומת קידום ממומן בפייסבוק:

כל עסק מנסה לקבוע לאיזו פלטפורמת פרסום מסוג PPC יש את העלויות הנמוכות ביותר ויכולה לספק החזר השקעה מוגדל. העלות לקליק (CPC) של גוגל אדס בתעשיות שונות היא סביב 2.69$. כאשר אנו מדברים ספציפית על מודעות חיפוש בתשלום עבור מסחר, העלות לקליק היא בסביבות 1.16$. המשמעות היא שחנויות מסחר דיגיטליות יכולות להפיק תועלת רבה יותר מעלויות המודעות של גוגל. התעשייה המשפטית משלמת בדרך כלל בסביבות 6.75$ עבור קליק, בעוד שתחום הביטוח נמצא בראש הטבלאות עם העלות הגבוה ביותר לקליק של כ- 54.91$.

בהשוואה לכך, למודעות בפייסבוק יש עלות לקליק נמוכה יותר לעומת גוגל. לדוגמא, עסק בתעשיית הביגוד יצטרך לשלם עלות לקליק של רק 0.45$ עבור פרסום ממומן בפייסבוק. שירותים פיננסים ושירותי ביטוח צריכים לשאת את העלויות הגבוהות ביותר בפייסבוק, עם ממוצע של כ3.77$ עלות לקליק. למרות העלות הגבוה יותר עבור קליק בגוגל אדס, הם הבחירה הראשונה לחשיפה ללקוחות בזמן החלטת הרכישה שלהם.

העלות של קליק עבור פעולה (CPA) גם הוא חשוב מאוד כדי להבין את החזר ההשקעה שלך בקמפיינים של מודעות מסוג PPC. העסק שלכם יכול לשפר את ערכי הקליק לפעולה עם מודעות ממוקדות ובעלות המרות גבוהות. בתעשיות שונות, המחיר הממוצע ל CPA (קליק לפעולה) עבור מודעות גוגל יעמוד על כ-48.96$ עבור פרסום בחיפוש, בעוד שהמחיר המקביל בפייסבוק הוא בממוצע 18.68$. באמצעות הקריטריון של CPA, תוכלו למצוא ביעילות את החזר ההשקעה שלכם ולבחור את ערוץ ה-PPC המתאים יותר עבור המוצרים או השירותים שלכם.

4. הבדלים בפורמט המודעות בין פרסום בגוגל לפייסבוק

הפורמט של מודעות החיפוש בגוגל אדס כוללות קידום ממומן המבוסס על טקסט ויש לו קישורי המשך על מנת למשוך את הלקוחות שלכם. מודעות אחרות כוללות את המודעות החזותיות של גוגל ברשת, המוצגות באתרים ובאפליקציות המכילות תמונות. בקידום הממומן של גוגל, עליכם למשוך לקוחות באמצעות טקסט קליט ולהדגיש את המאפיינים הייחודיים שלכם. 

פרסום בפייסבוק מציע מגוון רחב של פורמטים ליצירת מודעות מושכות קהל. הוספת תמונות חזותיות וסרטונים עבור קידום ממומן בפייסבוק מספק לכם דרכים נוספות להעביר את סיפור המותג שלכם. פורמטים חדשים של מודעות מושקים באופן מתמיד על מנת לעזור לעסקים לעורר יותר תשומת לב ומודעות קהל. לפניכם כמה פורמטים חשובים של מודעות בפייסבוק:

 

  • מודעות קרוסלה: יכולות להכיל עד 2 תמונות או סרטונים שניתן לגלול אותם. מודעות אלו יכולות לעזור לספק תמונות או סרטונים ייחודיים הרלוונטיים למוצרים או לשירותים שלכם.

  • מודעות פייסבוק של תמונה יחידה מאפשרות לכם ליצור שש מודעות עם תמונה אחת לכל מודעה ללא חיובים נוספים. מודעות אלו משתמשות בתמונות יצירתיות בתוספת טקסט, כדי ליידע לקוחות במידע ולהוביל אותם לפעולה כלשהי.

  • מודעות וידאו בודדות יכולות למשוך את תשומת הלב של המשתמש באמצעות גרפיקות ומודעות וידאו מושכות עין.

  • מודעת מצגת היא פורמט ייחודי נוסף הזמין בפרסום בפייסבוק ליצירת פרסומת וידאו בלולאה שיכולה להכיל לפחות 10 תמונות.
  • מודעות אוסף בפייסבוק מספקות חווית צפייה ייחודית עבור המשתמש עם אוסף של תמונות שונות שניתן להרחיב לצפייה מקרוב.

5. פרסום B2B או פרסום B2C?

עוד גורם מפתח בעת הבחירה של פרסום בגוגל מול פרסום בפייסבוק עבור העסק שלכם, כולל את טיב העסק שלכם.השאלה האם אתם מוכרים ללקוחות או לעסקים תשפיע גם היא על הבחירה של האמצעי שיתאים יותר למטרות העסקיות שלכם.

באופן כללי, האיכות של יצירת פרסום מוביל -עסק לעסק, דרך קידום ממומן בפייסבוק ,נמוכה יותר לעומת האיכות של פרסום בגוגל. אפילו אם פייסבוק מציעה עלות לקליק נמוכה יותר עבור המודעות שלכם, משיכת הקהל הלא מתאים למודעות שלכם שוות ערך לבזבוז התקציב שלכם.

אם העסק שלכם הוא B2C – עסק המוכר ישירות לצרכנים,שימוש במודעות פייסבוק יכול להיות יתרון עצום בחשיפה לקהל היעד. הCPC ועלות ההמרה הנמוכות עבור מודעות פייסבוק, הופך אותן לאופציה נפלאה עבור מכירות לקהל גדול. נקודת המפתח שיש לזכור היא ששימוש בפלטפורמת הPPC נכונה על מנת לכוון לקהל היעד שלכם, חשוב יותר מאשר בחירה המבוססת רק על העלות עבור קליק.

6. אפשרויות מיקוד/טרגוט עבור קידום ממומן בפייסבוק ובגוגל:

אפשרויות מיקוד ומיקוד מחדש זמינות גם בפרסום בגוגל כמו בפייסבוק אדס. אפשרויות המיקוד העיקריות עבור שתי פלטפורמות ה-PPC דומות וכוללות מיקוד המבוסס על מיקום, מין, גיל ורמת הכנסה.

אפשרויות המיקוד המתקדמות של מודעות הפייסבוק יכולות להיות שימושיות עבור עסקים המכוונים אל קהלים ספציפיים יותר. אתם אפילו יכולים ליצור קידום ממומן בפייסבוק על סמך תחומי העניין וההתנהגויות הספציפיות של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. לדוגמה, אפילו אם המותג שלכם רוצה לכוון אל נישה ספציפית כמו הורים בעלי ילדים בגילאי 10-15 ובעלי הכנסה למשק בית של 40-90 אלף דולר, פרסום בפייסבוק יאפשר מיקוד מסוג זה.

אתם יכולים לשפר את ביצועי המודעות שלכם ע"י הגדרת קהלי נישה לכוון אליהם. תכונת "הקהל הדומה" של פייסבוק שימושית מאוד כבר עכשיו ליצירת קמפיין מודעות ממוקד יותר. הדבר יאפשר לכם ליצור קמפיין מודעות בהתאם ללקוחות הנוכחיים של העסק שלכם.

7. תכונות קמפיין לבחירה:

אחד ההבדלים הבולטים עבור הרצת קמפיין מודעות מוצלח בגוגל ובפייסבוק אדס הוא ההבנה כיצד קמפיינים ומיקוד עובדים.

מודעות פייסבוק מתמקדות במגוון רחב של אפשרויות מיקוד, אך הן אינן רלוונטיות לכוונת החיפוש או לכוונת הקנייה שלו.

למרות שפרסום בגוגל מספק פחות אפשרויות מיקוד, הוא מבוסס על כוונת החיפוש של הצרכנים המחפשים פתרון באופן פעיל. מיקוד המודעה מבוססת על מילות מפתח שהמפרסמים בוחרים. עם עזרתם של כלי המיקוד האלה וההבנה של טווח החשיפה שלהם, העסק שלכם יכול גם ליצור קמפיין פרסום שיוביל להמרת הלקוחות.

8. מטרות הקמפיין בהתבסס על המשפך השיווקי:

אני ממליץ לבעלי עסקים לבחור בין פייסבוק לגוגל אדס בהתבסס על דרישות המשפך השיווקי עבור המוצרים והשירותים שלהם. החלק העליון של המשפך השיווקי כולל בדרך כלל מבקרים אורחים שחוקרים את המותג שלכם. הם עשויים להתעניין במוצר ולעקוב אחרי דפי המדיה החברתית או לחפש אחר מידע נוסף בנוגע לבעיה מסוימת.

באמצע המשפך, נמצאים הלקוחות הפוטנציאליים שכבר מכירים את הפתרונות הזמינים בנישה הספציפית ופוסלים אפשרויות שונות לפני רכישה. החלק האחרון התחתון של המשפך כולל את המכירות של המוצרים שלכם והוא החלק החשוב ביותר לכל עסק.

מודעות בפייסבוק מומלצות למטרות החלק העליון של המשפך, כלומר הפצת המודעות למותג שלכם לכל קהלי היעד המתעניינים. המדיה החברתית היא המקום שבו אנשים משתפים דברים שחשובים להם, והיא יכולה להיות מושלמת להשגת יעדי החלק העליון של המשפך השיווקי שלכם.

הפרסום בגוגל מכוון לחלק הנגדי של המשפך השיווקי. ההתמקדות היא בהמרת הלקוחות הנמצאים בחלק התחתון של המשפך, אשר מחפשים אחר פתרונות ספציפיים, וגוגל מציגה להם את תוצאות חיפוש על סמך כוונת הרכישה שלהם.

9. מה מביניהם נוח יותר לשימוש? גוגל אדוורדס מול פרסום בפייסבוק:

נראה כי ממשק המשתמש של גוגל אדס מבוסס יותר על נתונים ויכול להיות קשה להבנה בכמה הניסיונות הראשונים. אבל ברגע שתבינו את מושגי הבסיס של גוגל אדס, יהיה לכם הרבה יותר קל לתפעל פעולות מורכבות.

ממשק המודעות של פייסבוק הוא יותר ידידותי למשתמש וקל לשימוש עבור משתמשים חדשים. לרוב האנשים יהיה קל יותר לגלות את תכונות הבסיס של פייסבוק אדס, אבל כשזה יגיע לשימוש בתכונות מתקדמות בפייסבוק אדס, רוב האנשים יתקשו.

ההחלטה היא שלך, פייסבוק או גוגל?

גם גוגל אדס וגם פייסבוק אדס מציעות פתרונות פרסום מצוינים, היכולים לעזור לעסק שלכם לצמוח, אבל השאלה היא איזה מהם יתאים לעסק שלכם? ההשוואה שבוצעה מעלה מדגישה את כל מאפייני המפתח של הפלטפורמות ולאיזה סוג עסק כדאי לפרסם באמצעות פייסבוק או גוגל אדס. נסכם הכל בכמה נקודות:

 

  • אם קהל היעד שלכם כבר מודע למוצר שלכם ואתם צריכים להגדיל את המכירות, אז גוגל אדס יהיה הפתרון המתאים לכך. אבל ההתמקדות צריכה להיות על מוצרים ושירותים שהלקוחות מחפשים.

  • אבל אם העסק שלכם לוקה בחסר מודעות למותג, ואנשים לא מכירים את הפתרונות שלכם, אז פרסום בפייסבוק יכול להיות מקום מצוין לקדם מודעות למטרות החלק העליון של המשפך השיווקי שלכם.

  • עסקים יכולים גם להשתמש בפלטפורמות PPC יחד, מותגים רבים מבצעים כיוון מחודש אל לקוחות בפלטפורמה האחרת מזו שהם משתמשים בה במטרה להשיג יותר תוצאות.

  • אתם גם יכולים להחליט להגביר את החשיפה העסקית שלכם ולהגשים יעדים כמו מודעות למותג ומכירות בהתבסס על גורמים אלה. בחרו את פלטפורמת הפרסום מסוג תשלום לקליק המתאימה עבורכם מבין גוגל או פייסבוק כדי להגדיל את החזר ההשקעה שלכם
תוכן עניינים

מעוניינים במידע נוסף?

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם האפשרי